۰۴-۰۴-۱۳۹۴، ۰۱:۰۵ ب.ظ
با سلام
قسمت calculate و image Analys در جی ای اس 9.3 دقیقا در کدوم بخش هستش؟
ممنون میشم کمکم کنید.
قسمت calculate و image Analys در جی ای اس 9.3 دقیقا در کدوم بخش هستش؟
ممنون میشم کمکم کنید.
جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
سوال در مورد تفاوت جی ای اس نسخه 9.3 و 10
|
۰۴-۰۴-۱۳۹۴، ۰۱:۰۵ ب.ظ
با سلام
قسمت calculate و image Analys در جی ای اس 9.3 دقیقا در کدوم بخش هستش؟ ممنون میشم کمکم کنید.
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۲:۱۶ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۲:۱۹ ق.ظ، توسط بابک خرم دین.)
با سلام.
اینو میتونید با این آدرس پیدا کنین. Spatial analyst-map algebra-raster caculator البته اینا زیر مجموعه arc toolbox هستن و با این میتونین مثلا فایل های رستری که دارای x.y.z هستن رو باهم جمع کنین و یه خروجی نقشه ازش بگیرین. تو ورژن 9.3 باید تو spatial analyst پیداش کنین. تو ورژن 9.3 باید تو spatial analyst پیداش کنین.
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۲:۵۴ ب.ظ
سلام
ممنون این گزینه رو پیدا کردم. ولی گزینه ی image analys در نسخه ی 9.3 نیستش؟
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۵:۰۰ ب.ظ
سلام.
یه سوال میشه به من بگین image analisysرو برای چی میخواین؟ چون عکسی رو که از بیرون وارد نرم افزار میکنین رو نمیشه edit کرد...البته اگه منظورتون ویرایش باشه. و اگه منظورتون دانستن خصوصیات نقشه مورد نظرتون هست که خوب میتونین رو لایه تو table of content راست کلیک کنین بعد گزینه پایین پایین properties رو زده و سپس سربرگ source رو انتخاب کنین... چیزایی که تو این قسمت میبینین کل خصوصیات نقشه مورد نظرتونه...
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۷:۳۹ ب.ظ
من میخوام با استفاده از این دستور و گزینه های داخل آن، پوشش گیاهی منطقه م رو حساب کنم
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۰۸:۵۹ ب.ظ
۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۱۰:۰۳ ب.ظ
احساس میکنم منظور من رو درست متوجه نشدید
من میخوام رنجی از پوشش گیاهی منطقه رو با این روش بدست بیاورم، نه مساحت منطقه رو. فکر میکنم الان توضیحم کامل تر شد
۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۱:۲۶ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۱:۲۸ ق.ظ، توسط بابک خرم دین.)
(۰۴-۰۵-۱۳۹۴، ۱۰:۰۳ ب.ظ)eilnaz نوشته است: احساس میکنم منظور من رو درست متوجه نشدید یه سوال داده های شما (data)به چه صورت هستن؟ shape fileهستن یا رستری بوده و pixel size دارن؟ چون حساب و کتاب این دو از هم جداست!!!
۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۳:۲۸ ق.ظ
اون چیزی که من میخوام باهاشون کار کنم تصاویر ماهواره ای هستن
۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۳:۳۴ ق.ظ
(۰۴-۰۶-۱۳۹۴، ۰۳:۲۸ ق.ظ)eilnaz نوشته است: اون چیزی که من میخوام باهاشون کار کنم تصاویر ماهواره ای هستن خوب عکس ماهواره ای رو میخواین add کنین تو arc map? اگه میخواین این کار رو بکنین که احتمالا باید برین سراغ کشیدن shape file وبعد اگه نیاز بود تبدیل به رستر کنین. فکر کنم میخواین اطلاعان پروژتون رو از داخل عکس ماهواره ای استخراج کنین؟ یا نه؟ |
|