جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
۱۲-۲۱-۱۳۹۲، ۱۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۲۱-۱۳۹۲، ۱۰:۲۸ ب.ظ، توسط مهدی مرادی.)
مهدی مرادی ارشد GIS & RS
ژئورفرنس کردن تصویر در ENVI:
در این متن انواع ژئورفرنس کردن تصویر به تصویر و همچنین ژئورفرنس کردن به روش فایل وکتوری را بیان کرده است و روش بدست آوردن نقاط کنترل زمینی را نیز بیان کرده است.
دوست عزیز یه سوال داشتم، برای ژئورفرنس کردن داده های ماهواره ای که بصورت تصویر نبوده و hdf هستند چه باید کرد؟ مثلا پروداکت level-1B از سنجنده OMI که رادیانس های دریافتی این سنجنده از زمین میباشد. لطفا نظر خود را به ایمیل بنده ارسال کنید. متشکرم.
alireza.khani284@gmail.com
(۰۸-۱۶-۱۳۹۳، ۰۶:۴۸ ب.ظ)alirezakhani284 نوشته است: دوست عزیز یه سوال داشتم، برای ژئورفرنس کردن داده های ماهواره ای که بصورت تصویر نبوده و hdf هستند چه باید کرد؟ مثلا پروداکت level-1B از سنجنده OMI که رادیانس های دریافتی این سنجنده از زمین میباشد. لطفا نظر خود را به ایمیل بنده ارسال کنید. متشکرم.
alireza.khani284@gmail.com
همراه با محصولات مودیس که دانلود میفرمایید و وقتی تو نرم افزار انوی لود میکنید همراه با فایل اصلی دوفایل با اسمهای longitude و latitude وجود داره که این فایلهای بیانگر موقعیت جرافیایی هر پیکسل می باشد سپس از مسیر basic tools --- preprocessing ---- data spesific utiliti---- modis----Georefrensing data فایل خود رو ژئورفرنس کنید.
۰۹-۰۷-۱۳۹۳، ۰۴:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹-۰۴-۱۳۹۴، ۰۷:۵۷ ب.ظ، توسط دلدار چراغوندي.)
(۰۹-۰۷-۱۳۹۳، ۰۲:۲۴ ق.ظ)RS_girl نوشته است: مگه اینطور نیست که وقتی موقعیت جغرافیایی وجود داشته باشه یعنی ژئورفرنس شده؟ما چطور به ژئورفرنس بودن باید پی ببریم؟
درسته همینجوریه ولی حواسمون باید باشه همیشه این مسئله صدق نمیکنه چون درسته اعداد xوy نشان دهنده ژئورفرنس هست اما باید اعداد xوy باید نشان دهنده موقعیتی باشه تصویر مربوط با آن موقعیت هست. ممکنه غلط ژئورفرنس بشه