جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حذف نقاط در شیپ فایل
سلام تعدادی نقطه رو به یک نقشه اضافه کردم حالا باید داده های پرت رو که بیرون از محدوده نقشه هستند رو حذف کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
سلام

با روشن کردن آیکون ادیت برای لایه مد نظر میتوانید این کار را انجام دهید. اگر تعداد نقاط شما کم هستند یکی یکی روی آنها کلیک کنید انتخاب شوند و انها را حذف نمائید. اگر تعداد زیاد هستند با رفتن روی جدول توصیفی لایه، و گزینه selection by attribute
پاسخ
(۱۰-۰۱-۱۳۹۶، ۱۰:۰۳ ق.ظ)rza نوشته است: سلام تعدادی نقطه رو به یک نقشه اضافه کردم حالا باید داده های پرت رو که بیرون از محدوده نقشه هستند رو حذف کنم ، ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام خسته نباشید باید بگم شما می تونید به راحتی با کمک جدول داده های توصیفی یا همون attribut tableاین کارو انجام بدین روی ستون مورد نظر نقاط بزنید میانگین میانه رو با راست کلید روی همون سوون یا به کمک سلکت بای اتریبیوت در خواست بدید یه سری خاصی تو یه بازه رو نمایش بده براتون تو اینترنت اموزش خیلی هست اگه متوجه نشدید اموزش های جدول داده های توصیفی رو بخونید
پاسخ
یه راه ساده ی دیگه هم استفاده از دستور کلیپ هست
دستور کلیپ رو اجرا کنید و برای input feature ، لایه ی نقاط رو و برای Clip feature ، محدوده نقشه رو وارد کنید
به این ترتیب نقاطی که توی محدوده طرح قرار دارن رو توی یه لایه جدید کپی میکنه. میتونید لایه اولیه که شامل تمام نقاط هست رو پاک کنید.
پاسخ
با سلام
راحت تر از سه مورد بالا استفاده از select by location هست. محدوده نقشه رو دارین نقاط درونش رو با این select انتخاب و سپس reverse کنید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,283 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,261 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,599 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,612 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,590 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,763 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,491 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,745 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,250 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba
Video فیلم های آموزشی کلاسی دکتر خلیل ولیزاده کامران : درس سنجش از دور حرارتی gisrssat 0 1,891 ۱۰-۱۴-۱۳۹۶، ۰۹:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: gisrssat

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس