جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis
سلام و خدا قوت به تمامی دوستان انجمن
شاید برای خیلی از ماها زمانی که می خواستیم شروع به یادگیری نرم افزار ArcGis بنماییم مهمترین سوال این باشد که از کجا و چطوری شروع کنیم؟ چه کتاب هایی مفیدتر و بدرد بخور تر هستند ؟ من خودم وقتی که اولین بار کتاب های مختلف برای بادگیری این نرم افزار را جستجو می کردم اکثرا این کتاب ها فقط به کلیات پرداخته بودند و به نوعی کار کردن با این کتاب چندان کمکی به فهم و یادگیری این نرم افزار کمکی نمی کردند . نمی دانم تا حالا توجه کردین اکثر کسانی که کلاس های ICDL می رند معمولا هیچی از این نرم افزارها یاد نمی گیرند برای من این مسئله در زمینه کتابهای آموزشی مربوط به ArcGis پیش آمد. همه عزیزان می دانند که آشنایی کلی با محیط نرم افزار امری ضروری است و کارها و تحلیل هایی که با این نرم افزار صورت می پذیرد از طریق اکستنشن های مربوطه انجام می گیرد و انصافا چند کتاب مفید در این زمینه می شناسید که در بازار وجود داشته و مفید است . من تا این لحظه چیز خاصی ندیده ام . از طرفی طی این مدت کوتاهی که مشغول یادگیری این نرم افزار بودم متوجه گردیدم که بهترین وسیله برای یادگیری این اکستنشن ها Help خود نرم افزار می باشد که کاملاً ساده و راحت به توضیح و توصیف ایت ابزارها پرداخته است.
حالا با توجه به مطالب فوق پیشنهاد می کنم که یک تیمی در انجمن تشکیل بدهیم و ترجمه Help مربوط به هر اکستنشن را جداگانه به صورت یک PDF و یا بصورت کتاب چاپی روانه بازار کنیم مطمئناً اینکار برای کسانی که می خواهند ابن نرم افزار را یاد بگیرند کمک شایانی خواهد نمود.
دوستانی که علاقمند این کار هستند و توانایی لازم را دارند اعلام کنند تا هرچه سریعتر تیم مربوطه را تشکیل و کار را شروع کنیم .
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط ayob_f - ۰۱-۲۲-۱۳۹۳، ۱۲:۰۹ ق.ظ
RE: پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط ayob_f - ۰۱-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۲۸ ب.ظ
RE: پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط Aliloo - ۰۱-۲۲-۱۳۹۳، ۰۵:۱۲ ب.ظ
RE: پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط ayob_f - ۰۲-۰۸-۱۳۹۳، ۰۱:۰۵ ق.ظ
RE: پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط ensiye - ۰۶-۲۲-۱۳۹۳، ۱۱:۳۰ ق.ظ
RE: پیشنهاد در خصوص آموزش و یادگیری ArcGis - توسط neda/ - ۰۶-۲۲-۱۳۹۳، ۰۱:۱۹ ب.ظ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تهیه نقشه شیب ghogha 7 4,251 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghogha
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,602 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 1,032 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,970 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 3,064 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,816 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,347 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,534 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,360 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,394 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ