امتیاز موضوع:
- 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
چگونگی تولید نقشه های landforms
|
ارسالها: 73
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۲
اعتبار:
12
(۰۶-۰۲-۱۳۹۵، ۰۱:۵۷ ب.ظ)M.Noori نوشته است: با سلام دوستان.
من به دنبال تولید نقشه واحدهای شکل زمین هستم. یا بعبارتی landform . که از تلفیق همزمان نقشه های رستری جهت شیب، درصد شیب و طبقات ارتفاعی در جی آی اس به دست میاد. اما نمیدونم چطور و چگونه؟! کسی هست راهنمایی کنه؟
در help خود نرم افزار هم چیزی پیدا نکردم.
نقشه شكل زمين ورودي بسياري از مدلها است بنابراين اين نوع نقشه تركيبي از سه نقشه طبقه بندي ارتفاعي، شيب زمين و جهت شيب مي باشد گامهاي كه بايد برداشته شود
1- نقشه طبقه بندي ارتفاعي به چند كلاس مثلا 5 كلاس سپس كلاسي فاي كردن در 5 گروه
2- تولسد نقشه شيب سپس طبقه به تعداد كلاس مد نظر و كلاسي فاي رستر توليد شده
3- توليد نقشه جهت شيب و تغيير كلاس به 9 كلاس (جهات اصلي فرعي و فلت)
4- جهت ادغام لايه ها ابتدا تمام لايه هاي رستر را با استفاده از تبديل رستر به وكتور به وكتور تبديل مي كنيم
5- با استفاده از دستور union سه وكتور را تركيب مي كنيم
با اين عمل نقشه وكتوري توليد شده كه كه خانه از زمين هاي توليد شده شامل كد طبقه ارتفاعي، كلاس شيب و كلاس جهت شيب است به دلخواه مي توانيد به جاي كدها طبقه را جايگزين كنيد
|
پیامهای داخل این موضوع |
RE: چگونگی تولید نقشه های landforms - توسط hosseinzadeh.s - ۰۶-۰۹-۱۳۹۵، ۰۹:۲۶ ق.ظ
|
موضوعات مرتبط با این موضوع... |
موضوع |
نویسنده |
پاسخ |
بازدید |
آخرین ارسال |
|
تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه |
baranazx |
0 |
7,096 |
۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
|
|
درج نام برای نقاط |
mohsen1400 |
0 |
15,820 |
۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
|
|
شیپ فایل جزیه هرمز |
Adel137 |
3 |
15,968 |
۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
|
|
درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای |
elahe.talebi |
4 |
3,785 |
۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
|
|
محدود کردن کریجینگ به ایران |
mohsen1400 |
0 |
15,023 |
۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
|
|
محدود کردن کریجینگ به ایران |
mohsen1400 |
0 |
15,240 |
۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
|
|
Geostatistical Analyst |
mohsen1400 |
1 |
15,445 |
۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
|
|
برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS |
hhabibi61 |
1 |
15,671 |
۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
|
|
شیپ فایل شهر تهران |
زهرا2 |
1 |
16,042 |
۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
|
|
کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ |
Gis777 |
1 |
16,196 |
۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
|
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان