۰۳-۱۷-۱۳۹۲، ۰۱:۴۸ ب.ظ
ممنون دوست عزیز واسه پاسخهاتون
در مورد روش اول که گفتید " با دقت کامل بر روی همون عارضه در لایه وکتوری کلیک و سپس مختصاتشو وارد میکنم" چطور میشه اینکارو کرد؟! چون ابزار ژئورفرنس روی تمام لایه های برداری غیر فعاله و نمیشه مختصاتی بهش داد!! ممنون میشم اگه توضیح بدید چطور میشه روی یک عارضه در لایه برداری کلیک کرد و مختصات وارد کرد!!!!!!!!
اما روش دوم که خودم فکر میکردم جواب بده، جواب نمیده چون تمام این توضیحات در کتاب "راهنمای کاربردی Arc GIS 10" نوشته "سارا سنجری" در صفحات 204 تا 208 توضیح داده شده و منم این مراحل رو رفتم اما همونجوری که توی کتاب گفته زمانی میشه این کارو انجام داد که مختصات لایه برداری صحیح باشه و عکس ماهواره ای مختصات نداشته باشه!
در واقع وقتی روی لایه برداری که بدون مختصات یا با مختصات غلط هستش Zoom To Layer میزنیم کل صفحه این مختصات غلط رو بعنوان پیش فرض قبول می کنه و وقتی باقی مراحل رو انجام میدم، نه تنها درست نمیشه بلکه لایه عکسی که مختصاتش صحیح بود هم مختصات غلط لایه برداری رو به خودش می گیره
I Don't Know
در مورد روش اول که گفتید " با دقت کامل بر روی همون عارضه در لایه وکتوری کلیک و سپس مختصاتشو وارد میکنم" چطور میشه اینکارو کرد؟! چون ابزار ژئورفرنس روی تمام لایه های برداری غیر فعاله و نمیشه مختصاتی بهش داد!! ممنون میشم اگه توضیح بدید چطور میشه روی یک عارضه در لایه برداری کلیک کرد و مختصات وارد کرد!!!!!!!!
اما روش دوم که خودم فکر میکردم جواب بده، جواب نمیده چون تمام این توضیحات در کتاب "راهنمای کاربردی Arc GIS 10" نوشته "سارا سنجری" در صفحات 204 تا 208 توضیح داده شده و منم این مراحل رو رفتم اما همونجوری که توی کتاب گفته زمانی میشه این کارو انجام داد که مختصات لایه برداری صحیح باشه و عکس ماهواره ای مختصات نداشته باشه!
در واقع وقتی روی لایه برداری که بدون مختصات یا با مختصات غلط هستش Zoom To Layer میزنیم کل صفحه این مختصات غلط رو بعنوان پیش فرض قبول می کنه و وقتی باقی مراحل رو انجام میدم، نه تنها درست نمیشه بلکه لایه عکسی که مختصاتش صحیح بود هم مختصات غلط لایه برداری رو به خودش می گیره
I Don't Know
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***