۰۴-۲۸-۱۳۹۶، ۰۵:۵۷ ب.ظ
(۰۴-۱۹-۱۳۹۶، ۱۰:۵۸ ب.ظ)silver sky نوشته است:سلام.(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلامسلام من ی مشکلی دارم اینک، نقاط من توی استان بوشهر هستن، مختصات نقاطم برای مثال این بود
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
51:04:09
29:37:29
که با استفاده از ی نرم افزار تو اینترنت ب اینا تبدیلشون کردم:
51.074722
29.624722
ولی وقتی تو جی ای اس ادشون میکنم ، کلا ی جای دیگ میوفتن نقاطم
کجای کارم اشکال داره ؟
دوست عزیز به احتمال زیاد نقاط شما در بیش از یک زون جغرافیایی هستند به همین دلیل نقاط در جای خود قرار نمی گیرند. بهترین کار این است که نرم افزار UTM Conversion را از اینترنت دانلود و نقاط را وارد آن کنید که این نرم افزار علاوه بر تبدیل مختصات به متریک، عدد زون آن را نیز می دهد و اگر یک یا چند نقطه شما در زون دیگری بودند، در این صورت برخی نقاط در جای خود قرار نمی گیرند که باید آنها را اصلاح کنید. اگر با این نرم افزار ساده تا کنون کار نکرده اید، بنده می توانم راهنماییتان کنم. فعلاً هر کدام از نقاط را (هر بار یک طول و یک عرض) را در قسمت مربوطه وارد و در قسمت زون آن، زون مورد نظر را یادداشت کنید و یا ذخیره کنید و ببینید که آیا بیش از یک زون دارید. بنده در خدمتم. دکتر زارعان