۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ
سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
*** هر روزی که می آموزم، پی می برم که جاهل ترم!! ***