۰۴-۱۶-۱۳۹۲، ۱۲:۴۴ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴-۱۶-۱۳۹۲، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط always alone.)
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
واقعا خیلی مرسیییییییییییییییییییییییییییی ایشالا ک جواب میده....
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۱۳ ب.ظ)roshan241 نوشته است: سلام.
یه کار دیگه ام می تونید انجام بدید.
از طریق آرک کاتالوگ یه شیپ فایل نقطه ای بسازید.
بعد از استارت ادیتینگ، می تونید رو صفحه راست کلیک کرده و مختصات نقطه مورد نظرتون رو وارد کنید.
بعد از تمام شدن کار هم استاپ ادیتینگ کنید.
فکر می کنم این روش ساده تر باشه!
خیلی خیلی مرسییییییییی.... کمک بزرگی بود.....
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۱۱:۳۹ ب.ظ)فردین آژغ نوشته است: بله درسته اگه تعداد نقطه هاتون کم باشه میشه این کار رو کرد اما اگه تعداد نقطه ها بالا باشه روش آقای mehrdad بهتر و سریعتره....
ممنون ک وقت گذاشتین......