جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود فایل های مرتبط با طرح هادی روستایی
در پی درخواست برخی از دوستان جهت قرار دادن دستورالعمل کاربرد سیستم اطلاعات جغرافیایی بر روی سایت، در این پست فایل های مرتبط با طرح های هادی روستایی، جهت استفاده علاقه مندان قرار داده شده است. امید است مورد استفاده واقع گردد.
دستور العمل مطالعات جمعیتی در طرح هادی روستائی

دستورالعمل تدوين بندهاي شرح خدمات طرحهاي روستايي

دستورالعمل کاربرد سامانه اطلاعات جغرافيايي درتهيه طرح هادي روستا

راهنماي علايم بکار رفته در نقشه هاي طرح هادي

راهنماي نقشه هاي طرح هادي در محيط اتوکد

راهنماي تكميل چك ليست ارزيابي شكلي ومحتوايي طرحهاي هادي استان

شرح خدمات تهیه طرحهای هادی روستایی

فرمت همسان خلاصه گزارش طرح هادي روستايي

هاشورهاي مورد قبول بنياد
پاسخ
سلام
ممنون
من راهنماشو دانلود کردم اما نوشته هاش بهم ریختس!! و فارسی هاشو نمیشه خوند البته تو ARCMAP!
پاسخ
سلامبه همه دوستان
بنده ناصر خرقانی کارشناس GIS در دفتر مرکزی بنیاد مسکن هستم. یکی از بانیان جی آی اسی کردن طرح هادی.در این زمینه آمادگی خود را جهت مشاوره و پاسخویی به کلیه سوالات شما به صورت کاملا رایگان اعلام می دارم.
پاسخ
سلام آقای خرقانی عزیز.
بخاطر "شعور علمیتون" که از حرف زدنتون میشه برداشت کرد،واقعا سپاسگزارم.
یه اطلاعات کلی از کاربرد جی آی اس در طرح هادی میخاستم.
اینکه:
باوجود داده هایی که این طرح لازم داره،جی آی اس میخاد چه تصمیم گیری هایی روانجام بده؟(به چی میخاد برسه؟مثلا شما درکارهایی که انجام دادین،چه نتایجی گرفتین که تونسته دربخش عملیه پروژه هاتون،کاربرد داشته باشه؟)
همچنین این طرح،باتوجه به وسعت منطقه،به چندنفر(باذکر عنوان مدرک تحصیلیشون) نیاز داره؟
پاسخ
سلام بر همه ی دوستان

من میخاستم برای اولین بار یه طرح هادی کار کنم ... و به راهنماییهاتون نیاز دارم

من یه نقشه ی dwg دارم که لاین هستش و برای به دست آوردن مساحت کاربریها به پلی گون نیاز هست من اولاً چه جوری باید این نقشه رو توی gis به پلی گون تبدیل کنم و بعد چه جوری مساحت ها رو به دست بیارم ؟!!!

دوستان خواهش میکنم سریع جواب بدید چون تا چهارشنبه باید تا یه حدودی روی نقشه کار کنم و نشون استاد بدم ولی تا الان هیچ کاری نکردم ...

پیشاپیش از همکاریتون سپاسگزارم ....

نقشه ی روستایی که من دارم 210 هکتاره سیستم تصویرش هم utm هستش و مقیاسش هم 1.2000 است ..
پاسخ
دوستان اگه کسی میدونه جواب بده خیلی نیاز دارم ها ...

خواهش میکنم ....
پاسخ
dwg پسوند فایل های اتوکدی می باشد، این فایل را به محیط gis اضافه کنید بعد لایه مورد نظر را با کلیک راست و انتخاب گزینهdata و بعد گزینه export data این لایه را بصورت shp در مسیر دلخواه ذخیره کنید. shp ایجاد شده سیستم مختصات ندارد بدین منظور در arccatalog لایهshp ایجاد شده را پیدا کرده و روی آن کلیک راست و سپس برای آن سیستم مختصات تعریف کنید. برای تبدیل لایه خطی به پولیگون آن را انتخاب کرده بعد در toolbox و سپس گزینه feature را در data managment tools انتخاب و سپس دستور feature to polygon را فعال کرده و با معرفی فایل خطی می توان آن را به پلیگون تبدیل کرد.برای محاسبه مساحت در جدول توصیفی لایه پولیگونی در TOC و در قسمت option یک فیلد جدید برای مساحت تعریف کرده و بعد از start edit کردن روی عنوان فیل مساحت کلیک راست کرده و از طریق گزینهgeometry calculat مساحت پلیگون ها را بر حسب واحد دلخواه تعیین کنید.
پاسخ
سلام دوست عزیز. در این پروژه ما به دنبال نتایج زود بازده نیستیم. چرا که ما به دنبال بانک اطلاعاتی مکانی طرح های هادی روستاهای کل کشور هستیم. برای پروژهای 10 سال آتی بنیاد مسکن. لازم است در این خصوص با هم جلسه حضوری داشته باشیم تا توضیحات کاملی خدمتتون ارائه بدم. با تشکر
sdi ملی ایجاب میکنه که از نقاط روستایی اطلاعات کامل مکانی در دست داشته باشیم.
09126052165 شماره بنده هستش می تونی هماهنگ کنی و بیایی بنیاد که بیشتر صحبت کنیم
پاسخ
آقای خرقانی جدیدا بنیاد مسکن اومده طرح های تفکیکی رو هم در قالب جی ای اس میخواد، شما نمونه کار شده طرح تفکیکی رو دارین؟ امکانش هست یک نمونه کامل شده دارای چک لیست 90 به بالا رو برا دانلود بزارین یا به من ایمیل کنید؟ با تشکر از لطفتون
پاسخ
ممنون از کمکتون خانم یا آقای نیکویی

من کارهایی رو که گفتین انجام دادم ولی وقتی توی calculate geometry میرم برام غیر فعاله و نمیتونم عملیاتی روش انجام مشکل از کجاست ؟؟؟

لطفاً راهنمایی بفرمایید

سپاس

تصویر در فایل ضمیمه موجود هست

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه SYMBOLOGY طرح تفصیلی فردین آژغ 0 14,749 ۰۴-۰۶-۱۴۰۱، ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  عکس هوایی تهران شهریور 1319 فردین آژغ 0 9,405 ۰۹-۰۲-۱۴۰۰، ۰۳:۵۶ ب.ظ
  شیپ فایل جاذبه توریستی استانها f.ghazi 0 2,015 ۰۳-۲۵-۱۴۰۰، ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: f.ghazi
  دیتاها و آموزش Spatial Analyst مصطفی شعبانی 0 1,292 ۱۰-۰۳-۱۳۹۹، ۰۸:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  شیپ فایل مکزیک مصطفی شعبانی 0 962 ۰۸-۱۲-۱۳۹۹، ۰۲:۴۱ ق.ظ
  ایران مصطفی شعبانی 0 1,289 ۰۸-۱۲-۱۳۹۹، ۰۲:۳۴ ق.ظ
  دیتاهای مورد نیاز برای تمرین کردن تحلیل شبکه مصطفی شعبانی 0 916 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۲:۲۷ ق.ظ
  اکستنشن XGArcAppsSP فردین آژغ 1 2,114 ۰۴-۱۸-۱۳۹۹، ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: نسرین۵۲۹۱
  درخواست شیپ فایل تراکم جمعیتی شهرهای ایران hsoft 0 2,039 ۰۴-۱۴-۱۳۹۸، ۱۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: hsoft
  حوضه و زیر حوضه های آبریز کشور فردین آژغ 0 1,758 ۱۲-۰۵-۱۳۹۷، ۰۱:۵۹ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس