جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شاخص ndvi
سلام دوستان من در جی آی اس شاخص ndviرو محاسبه میکنم پس از محاسبه شاخص بین منفی یک و یک میاد چجوری باید محاسبه کنم تا فقط شاخص به دو قسمت با پوشش و بدون پوشش تقسیم بشه ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
شاخص NDVI برای مناطق گیاهی تنگ بین 0.05 تا 0.1 و برای مناطق گیاهی معمولی بین 0.1 تا 0.5 و نیم به بالا برای مناطق گیاهی بسیار متراکم و غنی می باشد.آب و یخ منفی و ابرها نزدیک صفر و خاکها کمتر از 0.05 هستش. برای جداکردن منطقه ات به دو قسمت پوشش و بدون پوشش گیاهی میتونین با ابزارCON در raster calculate این کار رو انجام دهید.
فرمولی که باید در raster calculate بنویسید اینجوریه:
CON(File name <=0.05,0,file name)
یعنی به مناطق کوچکتر از 0.05 صفر و به بقیه مناطق مقادیر خود تصویر رو بده.
پاسخ
(۰۱-۰۹-۱۳۹۳، ۰۶:۱۴ ب.ظ)مهدی مرادی نوشته است: شاخص NDVI برای مناطق گیاهی تنگ بین 0.05 تا 0.1 و برای مناطق گیاهی معمولی بین 0.1 تا 0.5 و نیم به بالا برای مناطق گیاهی بسیار متراکم و غنی می باشد.آب و یخ منفی و ابرها نزدیک صفر و خاکها کمتر از 0.05 هستش. برای جداکردن منطقه ات به دو قسمت پوشش و بدون پوشش گیاهی میتونین با ابزارCON در raster calculate این کار رو انجام دهید.
فرمولی که باید در raster calculate بنویسید اینجوریه:
CON(File name <=0.05,0,file name)
یعنی به مناطق کوچکتر از 0.05 صفر و به بقیه مناطق مقادیر خود تصویر رو بده.

ببخشید میشه بگید در نرم افزار envi به چه شکل میشه این کلاسبندی رو با دادن مقدار برای ndvi اعمال کرد با تشکر
پاسخ
با نرم افزارEnvi با استفاده از band math موجود در منوی basic tools میتونی انجام بدی
پاسخ
(۰۱-۱۰-۱۳۹۳، ۰۳:۳۱ ق.ظ)مهدی مرادی نوشته است: با نرم افزارEnvi با استفاده از band math موجود در منوی basic tools میتونی انجام بدی

شاخص رو بدست آوردم حالا میخوام میزان پوشش گیاهی رو از تصویر کلاسبندی کنم اونجا مشکل دارم کمک کنید لطفا
پاسخ
دوست عزیز با باند مث (band math) میتونی انجام بدی اما فرمول نویسی با باند مث یه ذره مشکل است بهترین راه اینه لایه NDVI رو ببری arcGIS بعد با طبقه بندی کنی
پاسخ
(۰۱-۱۰-۱۳۹۳، ۰۹:۵۶ ب.ظ)مهدی مرادی نوشته است: دوست عزیز با باند مث (band math) میتونی انجام بدی اما فرمول نویسی با باند مث یه ذره مشکل است بهترین راه اینه لایه NDVI رو ببری arcGIS بعد با طبقه بندی کنی

با تشکر فرمولش رو نوشتم برای طبقه بندی هم پیدا کردم از overlay گزینه density slice میشه کلاس بندی کرد
پاسخ
آره دوست عزیز میشه با density slice کلاس بندی کرد اما این کلاس بندی صوری هستش به یه لایه تبدیل نمیشه برای تبدیل به یه لایه باید از منوی فایل گزینه output renges to class image رو بزنی تا تبدیل به یه لایه جداگانه بشه یعنی Reclassify بشه.
موفق باشی
پاسخ
مرسییییییییییییییی دوستان
پاسخ
چطوری میتونم سوال بفرستم

سلام من در نرم افرار erdas شاخص ndvi رو بدست آوردم از رنج 0 تا 253 چطوری باید ndvi بدست بیارم

سلام
من نقشه ndvi را در نرم افزار erdas دست میاورم و به چهار کلاس دسته بندی می کنم حال چطوری بفمم خشکسالی شده یا نه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,563 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,450 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,558 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,736 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,661 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,865 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,075 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,280 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,659 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,767 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس