جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در انتقال داده از اکسل به arcgis
آقافردین این راه حل درستی نیست این کار یعنی پاک کردن صورت مسئله! چون فرض بگیرید بجای 80 داده 3000 داده داشته باشی در این صورت هم باید یکی یکی به utm تبدیل کنی؟!!
پاسخ
(۰۳-۰۶-۱۳۹۳، ۰۹:۵۱ ب.ظ)احمد مرادی نوشته است: آقافردین این راه حل درستی نیست این کار یعنی پاک کردن صورت مسئله! چون فرض بگیرید بجای 80 داده 3000 داده داشته باشی در این صورت هم باید یکی یکی به utm تبدیل کنی؟!!
با سلام
دوست عزیز میشه فایلتون رو آپلود کنید
پاسخ
جناب مرادی اگه من گفتم که به UTM تبدیل کنید چون مطمئن هستم که اشکال کار شما دقیقا در نحوه مختصات نویسی در فایل اکسلتون هست. حتی اگه نگاه کنید میبینید تعداد ارقام و یا حتی نماد گذاری شما (دقیقه و ثانیه) به هیچ عنوان یکدست و همسان نیست. من خودم به شخصه تا به حال بر حسب درجه و دقیقه وارد نکردم و بر همین اساس این رو به شما گفتم و این راه حلی هست که به نظر من رسید اما در کل شک نکنید نحوه مختصات نویسی شماست که باعث این مشکل شده که البته شاید بتونید با اصلاح همین اعداد و نماد گذاری ها نیز مشکلتون رو حل کنید. خوشحال میشم اگر غیر از این بود بنده رو هم در جریان بزارید.
در ضمن بیان اشتباه پاک کردن صورت مسئله نیست و باید بگم اره خیلی وقتا شما برای جبران اشتباهتون باید هم وقت بزارید و هم حوصله...
موفق باشید
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
آقای نوری این هم فایل کمکم کنیدSad

فایل‌(های) پیوست شده
.xls   po.xls (اندازه: 31.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 15)
پاسخ
دوستان من بارها با این مشکل برخوردم دلیلش رو نمیدونم چیه ولی هرچی هست وقتی که به Event تبدیل میشه نقطه ای که در جنوبی ترین صفحه می افته رو حذف میکنم بعد اکسپورت میکنم درست میشه.
پاسخ
(۰۳-۰۷-۱۳۹۳، ۱۲:۳۱ ق.ظ)احمد مرادی نوشته است: آقای نوری این هم فایل کمکم کنیدSad

با سلام
چک کنید ببینید درسته !
فایل kml رو هم ببینید

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   New folder.rar (اندازه: 7.64 KB / تعداد دفعات دریافت: 17)
پاسخ
سلام آقای نوری درسته ممنون دستتون درد نکنه لطف کن درمورد روش درست کردنش توضیح بدین
پاسخ
(۰۳-۰۷-۱۳۹۳، ۰۷:۱۶ ب.ظ)احمد مرادی نوشته است: سلام آقای نوری درسته ممنون دستتون درد نکنه لطف کن درمورد روش درست کردنش توضیح بدین
با سلام
قبل از توضیح چند نکته رو باید بدونید!جناب مهندس فردین و دیگر دوستان درست میفرمایند باید سیستم مختصاتتون بصورت utm باشه یا اگرم بصورت سیستم مختصات جغرافیایی هست باید بصورت decimal degree باشه در ضمن فرمت field که مختصاتو توش قرار میدین نباید بصورت text باشه باید short integer ,long integer یا double باشه!
حالا........
من با استفاده از global mapper همین فایل رو(بدون دستکاری یا هر نوع edit کردنی )ساختم به اینصورت که فایل اکسل رو به text تبدیل کردم و در نرم افزار گلوبال لود کردم فقط سیستم مختصاتو باید واسش تعریف کنی و با هر فرمتی که میخوای مثلا (shapefile) اکسپورت بگیری.
بازم اگه مشکلی داشتید بگید تا فایل تصویریشو واستون آپ کنم
موفق باشید
پاسخ
امیدوارم با این توضیحات جناب مرادی از این به بعد زود قضاوت نکنند!
موفق باشید...
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۳-۰۸-۱۳۹۳، ۰۳:۰۶ ق.ظ)fare نوشته است: امیدوارم با این توضیحات جناب مرادی از این به بعد زود قضاوت نکنند!
موفق باشید...

آقای فردین دوست خوبم من به شما ارادت دارم قصد جسارت نداشتم ولی باز هم معتقد هستم تبدیل مختصات راه حل درستی نیست.
آقای نوری بسیار ممنون از شما کمک بزرگی کردین
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عملیات ریاضی در raster calculator aminchat 0 2,438 ۱۱-۲۴-۱۳۹۵، ۱۰:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aminchat
  جدا کردن پلیگونها ازهم sedighearvand 0 1,875 ۱۱-۰۹-۱۳۹۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sedighearvand
  نحوه کار نرم افزار StichMap alireza.naghdi 3 3,292 ۰۸-۲۷-۱۳۹۵، ۰۳:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: monil
  روش نصب ENVI 5 احمد مرادی 4 6,418 ۰۷-۱۳-۱۳۹۵، ۱۱:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: karimitabar
  نحوه ذخیره کردن اطلاعات در جی ای اس khorshid372@Gmail.com 5 11,745 ۰۶-۰۹-۱۳۹۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: A Behzadfar
  تبدیل به shape sabernoori92 0 1,721 ۰۳-۲۷-۱۳۹۵، ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sabernoori92
  یک مشکل در بارگذاری فایل erfankt19 0 1,682 ۰۱-۱۲-۱۳۹۵، ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال : ایجاد یه شبکه grid در آرک yalda 5 5,784 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  سوال در مورد جدول توصیفی احمد مرادی 6 4,431 ۰۱-۱۰-۱۳۹۵، ۰۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: melika86
  مشکل لایسنس ابزارها در arc map Sinaa 3 6,263 ۱۲-۲۳-۱۳۹۴، ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehdi Naderi

پرش به انجمن: