جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک برای مکان یابی مدارس راهنمایی
سلام دوستان.من میخوام مکانیابی مدارس راهنمایی یک شهر رو با روش فازی انجام بدم.حالا برای این کار 3 تا سوال داشتم.
1-برای وزن دهی به شاخص ها اکثرا از ahp استفاده میکنن.من خواستم بدونم که به جای ahp میشه از روش آنتروپی استفاده کرد؟

2-برای شروع کار که میخوام فاصله مدارس موجود رو نسبت به سایر کاربری ها(صنعتی-تجاری-شبکه معابر و....)بسنجم.و نسبت فاصله رو به 4 شکل(کاملا مناسب-مناسب-نا مناسب و کاملا نامناسب)نشان بدهم.برای این کار باید چکار کنم و از چه دستوری استفاده کنم؟

3-برای استفاده از روش فازی باید تابع عضویت فاکتورها مشخص بشه.خواستم بدونم که چطوری تابع عضویت فاکتورها مشخص میشه؟
ممنون میشم سریع تر جوابمو بدید.آخه بدجوری لنگ این کار هستمConfusedConfused
پاسخ
با سلام
من افزونه (اکستنشن!) فازی رو برای ورژن 9.3 در انجمن گذاشتم که لینکش رو براتون میزارم
اما فازی رو با ورژن های بالاتر کار نکردم
کار کردن با این افزونه راحته یعنی اون توابعی که گفتید در خود افزونه تعریف شده که البته معمولا همون تابع گاما بیشتر استفاده میشه
اگه سوالی داشتید بپرسید
http://forum.arcgis.ir/Thread-%D8%A7%DA%...8%B2%DB%8C
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
(۰۶-۰۴-۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ ق.ظ)fare نوشته است: با سلام
من افزونه (اکستنشن!) فازی رو برای ورژن 9.3 در انجمن گذاشتم که لینکش رو براتون میزارم
اما فازی رو با ورژن های بالاتر کار نکردم
کار کردن با این افزونه راحته یعنی اون توابعی که گفتید در خود افزونه تعریف شده که البته معمولا همون تابع گاما بیشتر استفاده میشه
اگه سوالی داشتید بپرسید
http://forum.arcgis.ir/Thread-%D8%A7%DA%...8%B2%DB%8C

سلام.ممنون از راهنماییتون.ولی من از جی ای اس 10 استفاده میکنم.حالا باید چکار کنمConfused
پاسخ
فکر میکنم در مورد روش فازی با ورژن 10 به بالا تو همین انجمن قبلا بحث شده
میتونید یه سرچی بکنید و یا از دیگر دوستان کمک بگیرید
اما اگر به 9.3 دسترسی داشته باشید قطعا میتونم بهتون کمک کنم
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
پاسخ
سلام برا پایان نامه ام از عملگر گامای فازی برای پهنه بندی استفاده کردم اما در مبانی نظری برا استناد کردن با کمبود اطلاعات برخوردم مقالاتی هم که زیاد کمکی نکردند
سوال دیگه که دارم اینکه خروجی هام گامای یک دهم تا نه دهم است برا تشخیص بهترین پهنه بندی چکار باید بکنم
و استفاده گامای فازی چه نتایج و امتیازاتی داره که برا نتیجه گیری نهایی و تلفیق بهتر هست؟
پاسخ
اموزش مکانیابی با استفاده از منطق فازی در جی ای اس
پاسخ
منم خیلی درگیر این بودم که کدوم یک از تابع های اورلی بهتر هست و آیا روشی هست بتونه نشون بده کدومش نتیجه مناسب تری داده جوابی بدست نیاوردم

فرستاده شده از C6603ِ من با Tapatalk
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمودار رزدیاگرام در gis abasalian 7 6,652 ۰۳-۱۸-۱۴۰۱، ۰۳:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Kasra. B
  کاربردهای GIS در برنامه ریزی شهری مصطفی شعبانی 0 987 ۰۸-۰۶-۱۳۹۹، ۱۱:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  ترسیم نیمرخ طولی آبراهه اصلی حوضه آبریز در GIS rahmati-gis 0 2,120 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  نیاز به نقشه های هرمزگان saeb65 1 2,285 ۰۶-۰۱-۱۳۹۶، ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: atos
  مکانیابی باروش AHP و نرم افزار GIS ali mohamadi 9 8,830 ۱۰-۰۶-۱۳۹۵، ۱۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali mohamadi
Brick دریافت راهنمای فارسی آمایش سرزمین در علوم محیطی - ArcGIS basinblue 0 1,673 ۰۶-۰۴-۱۳۹۵، ۰۶:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: basinblue
  آموزش مکانیابی بانک جدید به روش بولین rezahashemi90 6 6,993 ۰۵-۱۵-۱۳۹۵، ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mina_1364
  محاسبه ارتفاع منحنی میزان فرعی marzieh411 2 2,545 ۰۵-۱۴-۱۳۹۵، ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: saied94
Video فیلم آموزش استفاده از الحاقی تحلیل GeoStatistical (زمین آمار) - میان یابی basin 3 2,520 ۰۵-۱۳-۱۳۹۵، ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: مهبانگ
  تقسیم بندی و کدگذاری حوضه های آبریز و محدوده های مطالعاتی کشور basin 0 2,346 ۰۸-۲۸-۱۳۹۴، ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: basin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس