جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی جهت استفاده از feature service به کمک javascript API
با سلام دوباره خدمت همه
من به تازگی وارد حوزه GIS شدم و از arcgis for server 10.2 استفاده می کنم(روی localhost). چند روز پیش با کمک راهنمایی های همین تالار یه feature service رو روی سرور خودم publish کردم.
حالا کاری که قراره انجام بدم اینه که با کمک javascript API از این feature service تو یه صفحه html استفاده کنم.
به این معنی که میخوام این feature service رو نمایش بدم و با کلیک روی هر نقطه اطلاعات مربوط به اون نقطه(که داخل خود feature ها ذخیره شده) رو نمایش بدم.
هرچی به بخش developer سایت arcgis.com مراجعه کردم نتیجه ای نگرفتم چون تمام آموزش ها مربوط به استفاده از نقشه های خود arcgis.com بود و می دونید که باید برای استفاده از این سایت حتما فیلتر شکن استفاده کرد.
با توجه به این مسئله و اینکه من اصلا نیازی به نقشه های arcgis.com ندارم، خواستم کسی من رو دراین مورد راهنمایی کنه تا بتونم صرفا همون feature service رو نمایش بدم و query بگیرم ( بدون نیاز به اتصال به سایت arcgis.com)
ممنون از همگی بابت توجهتون
پاسخ
(۰۶-۱۶-۱۳۹۳، ۱۰:۳۰ ق.ظ)disconsolate نوشته است: با سلام دوباره خدمت همه
من به تازگی وارد حوزه GIS شدم و از arcgis for server 10.2 استفاده می کنم(روی localhost). چند روز پیش با کمک راهنمایی های همین تالار یه feature service رو روی سرور خودم publish کردم.
حالا کاری که قراره انجام بدم اینه که با کمک javascript API از این feature service تو یه صفحه html استفاده کنم.
به این معنی که میخوام این feature service رو نمایش بدم و با کلیک روی هر نقطه اطلاعات مربوط به اون نقطه(که داخل خود feature ها ذخیره شده) رو نمایش بدم.
هرچی به بخش developer سایت arcgis.com مراجعه کردم نتیجه ای نگرفتم چون تمام آموزش ها مربوط به استفاده از نقشه های خود arcgis.com بود و می دونید که باید برای استفاده از این سایت حتما فیلتر شکن استفاده کرد.
با توجه به این مسئله و اینکه من اصلا نیازی به نقشه های arcgis.com ندارم، خواستم کسی من رو دراین مورد راهنمایی کنه تا بتونم صرفا همون feature service رو نمایش بدم و query بگیرم ( بدون نیاز به اتصال به سایت arcgis.com)

سلام
برای Identify نمی توانید از FeatureServer استفاده کنید. باید از MapServer استفاده کرد.
پاسخ
(۰۶-۱۶-۱۳۹۳، ۱۱:۲۲ ق.ظ)احید نعیمی نوشته است:
(۰۶-۱۶-۱۳۹۳، ۱۰:۳۰ ق.ظ)disconsolate نوشته است: با سلام دوباره خدمت همه

سلام
برای Identify نمی توانید از FeatureServer استفاده کنید. باید از MapServer استفاده کرد.

منظورتون رو از Identify متوجه نمیشم . اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید
پاسخ
سلام

منظور از Identify همون مسئله ای است که شما مطرح کردید. گرفتن اطلاعات یک عارضه با کلیک بر روی آن.
پاسخ
آهاااااا!!!
خب حالا اگه من بخوام این اطلاعات رو به کمک mapserver بگیرم چه کارهایی باید انجام بدم؟ نیاز به استفاده از javascript دارم؟من میخوام این کار بدون اتصال به سرورهای arcgis.com انجام بشه (به دلیل فیلتر بودن)
لطفا اگه ممکنه مراحل ساختن یه webpage با ویژگی نمایش یه سرویس و گرفتن Identify مربوط به اون رو ذکر کنید.
پاسخ
سلام
شما برای کار با javascript api & esri نیازی به base map ندارید. می تونید با استفاده از dynamic layer سرویس نقشه ای را که publish کردید را لود کنید و یا اگر نمیخوایید از dynamic layer استفاده کنید می تونید فقط feature layer رو لود کنیدو برای این کار باید به پنل مدیریت arcgis server برید و در قسمت capabilities گزینه Feature layer رو چک بزنید. دقت داشته باشید که برای استفاده از feature نیاز به یک geoDataBase با sde دارید البته با gdb و فایل هم میشه به قابلیت feature رسید
پاسخ
ضمن عرض سلام و احترام
می خاستم ببینم خارج از بحث برنامه نویسی آیا امکان برقرار کردن Arc SDE یا همون وب جی آی اس بر روی بیش از چند سیستم هست یانه؟ و اینکه چقدر طول میکشه این کار؟ وب جی آی اس تا چه حد با برنامه نویسی مرتبطه؟واصول برقرار کردن وب جی آی اس به چه ترتیبی هست و اگر کسی صرف اینکه بر خود نرم افزار مسلطه می تواند راه اندازیش کنه؟ با تشکر فراوان.
پاسخ
(۰۱-۱۰-۱۳۹۴، ۰۴:۳۹ ب.ظ)م کریمی نوشته است: ضمن عرض سلام و احترام
می خاستم ببینم خارج از بحث برنامه نویسی آیا امکان برقرار کردن Arc SDE یا همون وب جی آی اس بر روی بیش از چند سیستم هست یانه؟ و اینکه چقدر طول میکشه این کار؟ وب جی آی اس تا چه حد با برنامه نویسی مرتبطه؟واصول برقرار کردن وب جی آی اس به چه ترتیبی هست و اگر کسی صرف اینکه بر خود نرم افزار مسلطه می تواند راه اندازیش کنه؟ با تشکر فراوان.

با سلام

ArcSDE با WebGIS فرق میکنه. ArcSDE نرم افزاری برای ایجاد داده های مکان مبنا در دیتابیس است البته با توجه به استاندارد شرکت ESRI . در واقع ایجاد اطلاعات مکانی در دیتابیس برای خوانده شدن در نرم افزارهای این شرکت. ورژن های قبلی این نرم افزار مشکلاتی داشت اما با بهبود آن در نسخه های 10.1 و بعد از آن، امکان ارتباط ساده تر برای کاربران مختلف با دیتابیس وجود دارد.
WebGIS نیاز به برنامه نویسی و تسلط به یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب دارد. زمان ایجاد یک نرم افزار تحت وب بستگی به چند مورد از جمله نیازهای کارفرما(حجم کار)، تخصص برنامه نویس و ... دارد. WebGIS کاملا برنامه نویسی است و تسلط به نرم افزار ArcGIS شاید کمک کننده باشه اما به راه اندازی آن منجر نمی شود.
پاسخ
ضمن عرض تشکر فراوان از آقای نعیمی مدیر محترم سایت
اگر قرار باشد جایی جی آی اس تحت وب بین مثلن 30 سیستم برقرار کنیم به صرف اینکه توانایی انجام کارهای جی آی اسی بین کلاینت و سرور ها باشه آیا این هم احتیاج به برنامه نویسی داره؟ امکان برقراری چنین حالتی آیا صرفا از طریق وب جی آی اس صورت می گیره؟
پاسخ
با سلام

(از آنجایی که این بحث مربوط به این تاپیک نیست. لطفا یک عنوان جدید ایجاد کنید)
اگر WebGIS خواسته باشند بله نیاز به برنامه نویسی داره. ولی اگر هدف فقط استفاده چند کاربر متخصص GIS باشه که بخواهند از داده ها در محیط سازمانی خودشون استفاده کنند( روی LAN) میشه از طریق نرم افزار ArcGIS و ارتباط به یک DBMS مانند SQL از طریق ArcSDE و تعریف ورژن های متفاوت روی بانک اطلاعات مکانی دسترسیهای مختلفی برای کار با داده ها ایجاد کرد.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  Folder Registration in ArcGIS Server 10.2 farshad.beyklou 0 1,926 ۰۴-۲۶-۱۴۰۰، ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farshad.beyklou
  نحوه تغییر رنگ لایه های سرویس arcgis در silverlight maryam naji 1 1,906 ۰۹-۲۵-۱۳۹۹، ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mshosseini
  اوراکل & وب جی ای اس a.sh 4 4,636 ۱۲-۱۵-۱۳۹۸، ۰۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ideasoftweb
Question we gis mahmuud 2 2,628 ۰۱-۱۶-۱۳۹۷، ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: ramazani
  تکنولوژی web gisوروش اجرا am_norozi 4 4,836 ۰۹-۱۳-۱۳۹۶، ۰۹:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: aminshakib
  ارور در مدیریت arcgis server gabriel1887 8 4,349 ۰۴-۱۴-۱۳۹۶، ۰۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: zarei1364
  یک کتاب ارزشمند در زمینه Web GIS شهرام ملکی 5 5,411 ۰۳-۰۴-۱۳۹۶، ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saeid1989
  کتاب برنامه نویسی GIS تحت وب saeederanjbar 5 5,540 ۰۲-۲۴-۱۳۹۶، ۰۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: am.adineh
  برنامه نویسی Esri ArcMAp maryam naji 2 2,462 ۰۸-۰۷-۱۳۹۵، ۰۴:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: dariush206
  برنامه نویسی با کامپوننت telerik radmap در سیورلایت mohitlog 1 1,644 ۰۵-۲۵-۱۳۹۵، ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohitlog

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس