جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در مورد بولین و فازی و ahp
بنده دارم برای پایان نامه ام از دو روش یکی تلفیق بولین و ahp و دیگری تلفیق فازی و ahp استفاده می کنم
کسی میتونه توضیح بده که وزن معیارهایم را به چه صورتی باید در این دو روش وارد کنم لطفا به طور کامل توضیح دهید
پاسخ
(۰۵-۰۳-۱۳۹۴، ۰۹:۴۳ ق.ظ)sogand.sirjani نوشته است: بنده دارم برای پایان نامه ام از دو روش یکی تلفیق بولین و ahp و دیگری تلفیق فازی و ahp استفاده می کنم
کسی میتونه توضیح بده که وزن معیارهایم را به چه صورتی باید در این دو روش وارد کنم لطفا به طور کامل توضیح دهید
با سلام
در خصوص AHP و نحوه وزن دهی معیار ها فیلم آموزشی آن پیش تر توسط مهندس گنجور آموزش داده شده و از بخش پادکست و فیلم های آموزشی انجمن قابل دریافت می باشد.
برای AHPفازی نیز می توانید از نرم افزار IDRISI استفاده نماید. برای این کار بعد از تبدیل ASCII نرم افزار ARCGIS به IDRISI از منوی Modeling به زیر مجموعه Model Deployment tools و دستور FUZZY رفته و در صفحه باز شده در بخش Membership Function Type نوع تابع عضویت را برگزنید(با توجه هدف و نیاز پروژه ضمن لحاظ نمودن آستانه خطای مورد بررسی تان) سپس در بخش Membership Function shape نحوه شکل گیری تابع عضویت را مشخص نماید(انتخاب تمامی این موارد ملزم به تسلظ شما به مبانی این روش بوده لذا پیشنهاد می گردد قبل از کار کردن صرف با دستورات نرم افزار مبانی فازی و ahp را به دقت مطالعه نمائید)سپس اعداد مناسب را به باکس control point داده این بخش در حقیقت رنج آستانه شما می باشد. بعد فازی سازی لایه می توانید هم در IDRISI و هم در arcgis لایه های تان را همپوشانی نمائید.
پاسخ
ممنون از اینکه جواب دادید
ولی بنده می خوام توی gis کار کنم در روش بولین-ahp می خوام بدونم نقشه تولید شده از ahp را با بقیه نقشه های مربوط به معیارهایم را با هم در raster calculator ترکیب کنم
یا باید نقشه های تولید شده از هر یک از معیارها را در raster calculator در وزنشان ضرب کنم بعد and بگیرم به این صورت (slop* 0.25) & .....
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تهیه نقشه شیب ghogha 7 4,127 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghogha
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,548 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 1,006 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,882 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 3,039 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,775 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,287 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,468 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,340 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,362 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ