جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال در زمینه برش قسمتی از نقشه جی ای اس
سلام دوستان
من یه نقشه جی ای اس از کل شهرو دارم که میخوام قسمتیشو که مربوط به کار خودمه ازش جدا کنم مثلا جدا کردن یه محله یا شهرک از کل نقشه باید با چه روشی اینکارو انجام بدم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
با استفاده از کلیپ آنالیز می شه محدوده مورد نظر رو از فایل اصلی برش زد

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
اولstart edite ،میتونید اول اون محله رو select کنید سپس swich select کنید که همه به جز اون محله ای که می خواهید انتخاب می شوند که می تونید delete کنید تا اون محله باقی بماند.
پاسخ
سلام علیکم
در یک shapefile با فرمت polygon یک چندضلعی روی منطقه موردنظر ترسیم کنید و از جعبه ابزار clip(analysis) را استفاده کنید.
پاسخ
سلام وقت بخیر. من یه تصویر از گوگل ارث با استفاده از نرم افزار SAS.planet دانلود کردم میخوام طبق محدودم برش بدم ولی امکان برش با دستور کلیب نداره. با استفاده از دستور کلیپ دیتا منجمینت هم خیلی زمان میبره. به عبارتی اصلا برش نمیده. من باید در این خصوص چه کار کنم
پاسخ
(۰۷-۰۶-۱۳۹۴، ۰۱:۰۵ ب.ظ)rhokkam نوشته است: سلام علیکم
در یک shapefile با فرمت polygon یک چندضلعی روی منطقه موردنظر ترسیم کنید و از جعبه ابزار clip(analysis) را استفاده کنید.

برای درخواست بنده فرمودید ؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منحنی هیپسومتری soude 1 1,605 ۱۲-۲۷-۱۳۹۹، ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  Add in soude 1 1,416 ۱۲-۲۷-۱۳۹۹، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  سوال از gis xavi 4 2,415 ۰۷-۲۸-۱۳۹۹، ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مصطفی شعبانی
  آموزش دانلود تصاویر گوگل ارث با زوم بالا و بصورت ژئورفرنس با استفاده از نرم افزار UMD P_zaniar 12 16,385 ۱۲-۰۶-۱۳۹۸، ۱۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: varesh
  5 منبع رایگان مدل رقومی ارتفاع (DEM ) gisrssat 0 2,256 ۱۱-۰۵-۱۳۹۶، ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gisrssat
  انتشار کتاب سنجش از دور حرارتی gisrssat 0 1,966 ۰۳-۰۹-۱۳۹۶، ۱۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: gisrssat
  همایش ملی جی ای اس _در مازندران شهر امل coyness 2 2,310 ۱۰-۳۰-۱۳۹۵، ۰۲:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
Rainbow مهم مهم خروجی gis به cad بصورتی در layout مشاهد می شود saeed265 1 3,506 ۰۵-۱۳-۱۳۹۵، ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: babakmt
Rainbow مهم مهم خروجی gis به cad بصورتی در layout مشاهد می شود saeed265 0 1,443 ۰۵-۱۲-۱۳۹۵، ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed265
  تولید خطوط تراز از DEM با چند کلیک ساده! freeGIS 3 2,924 ۰۳-۱۳-۱۳۹۵، ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: coyness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس