جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 1.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وارد کردن مختصات یک نقطه در gis
سلام منم همین مشکل رو دارم نقاطم روی نقشه نمیفتن یه جای دیگه میفتندچیکاربایدبکنم؟خواهش میکنم کمکم کنید.
پاسخ
سیستم مختصات و سیستم تصویر حتما کنترل و معرفی شوند.
جهت کنترل فایل نقاط و محل آن آپلود شود.
پاسخ
با سلام
من یک سری از تابلوهای هدایت مسیر رو باید وارد نقشه gis کنم و در یک دیتا بیس باشند تحت عنوان تابلوهای هدایت مسیر، حالا سوالم اینه که آیا امکان این وجود دارد که به هر داده نقطه ای یک تصویر اختصاص داده شود؟ برای هر تابلو x و y رو دارم و می خوام تصویر مرتبط با اون تابلو را روی اون نقطه بگذارم
ضمنا من تونستم به تمام نقاط یک دیتا بیس یک تصویر رو اختصاص بدم که روی تمام نقاط دیده بشه
با تشکر از دوستان
پاسخ
(۱۰-۲۶-۱۳۹۳، ۰۴:۳۰ ب.ظ)pedramxyz نوشته است: سلام
با کلیک روی go to xy اون قسمت که باید مختصات رو وارد کنیم نمیاد.
دلیلش چیه؟؟؟
واسه منم همینطور میشه، اصلا کار نمیکنه، کسی میدونه برای چی؟ چیکار کنیم درست شه؟
ممنون
پاسخ
سلام لطفا میشه جواب دوستان داده بشه سوال منم هست

با زدن GO to XY هیچ اتفاقی نمیفته و پنجره مربوطه باز نمیشه

با وجود تعریف کردن سیستم مختصات نقاط روی نقشه نمیفتن
پاسخ
(۱۱-۰۷-۱۳۹۵، ۱۱:۴۰ ق.ظ)aranoos نوشته است: سلام لطفا میشه جواب دوستان داده بشه سوال منم هست

با زدن GO to XY هیچ اتفاقی نمیفته و پنجره مربوطه باز نمیشه

با وجود تعریف کردن سیستم مختصات نقاط روی نقشه نمیفتن

سلام منم میخوام یکسری نقطه دارم توی نقشه مشخص کنم مکان دقیقش کجا میشه.
همچنین وارد کردن نقشه از gis به idrisi رو هم توضیح داده بودین ولی من متوجه نشدم ممنون میشم بهم کمک کنیدafsane.segh
پاسخ
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
سلام من ی مشکلی دارم اینک، نقاط من توی استان بوشهر هستن، مختصات نقاطم برای مثال این بود
51:04:09
29:37:29
که با استفاده از ی نرم افزار تو اینترنت ب اینا تبدیلشون کردم:
51.074722
29.624722
ولی وقتی تو جی ای اس ادشون میکنم ، کلا ی جای دیگ میوفتن نقاطم
کجای کارم اشکال داره ؟
پاسخ
(۰۴-۱۹-۱۳۹۶، ۱۰:۵۸ ب.ظ)silver sky نوشته است:
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۴:۰۹ ب.ظ)me8rdad نوشته است: سلام
در قالب یک فایل اکسل مختصاتهای خودت رو وارد کن و عنوان طول رو x و عنوان عرض جغرافیایی رو y قرار بده... البته باید فرمت مختصات بصورت درجه و کسری از 60 باشه مثلا اگه مختصات 49 درجه و 30 دقیقه هستش باید 30 رو تقسیم بر 60 کنی و بعنوان اعشار بعد از 49 بنویسی که میشه 49.5
اونوقت از طریق Add Data شیت اول فایل اکسل خودت رو اضافه میکنی و با راست کلیک روی همون شیت و زدن Display XY Data فیلدهای x و y رو بعنوان طول و عرض انتخاب میکنی و از طریق Edit سیستم تصویر رو واسش انتخاب میکنی... ولی فک کنم فقط روی سیستم جغرافیایی جواب بده..
حالا این نقاط روی نقشه پیاده شده که برای انجام تحلیل باید بصورت Shape File ازش اکسپورت بگیری..
اگه بعد توضیح دادم بچه های دیگه واست اصلاح میکنن.. فعلا همینو تست کن..
سلام من ی مشکلی دارم اینک، نقاط من توی استان بوشهر هستن، مختصات نقاطم برای مثال این بود
51:04:09
29:37:29
که با استفاده از ی نرم افزار تو اینترنت ب اینا تبدیلشون کردم:
51.074722
29.624722
ولی وقتی تو جی ای اس ادشون میکنم ، کلا ی جای دیگ میوفتن نقاطم
کجای کارم اشکال داره ؟
سلام.
دوست عزیز به احتمال زیاد نقاط شما در بیش از یک زون جغرافیایی هستند به همین دلیل نقاط در جای خود قرار نمی گیرند. بهترین کار این است که نرم افزار UTM Conversion را از اینترنت دانلود و نقاط را وارد آن کنید که این نرم افزار علاوه بر تبدیل مختصات به متریک، عدد زون آن را نیز می دهد و اگر یک یا چند نقطه شما در زون دیگری بودند، در این صورت برخی نقاط در جای خود قرار نمی گیرند که باید آنها را اصلاح کنید. اگر با این نرم افزار ساده تا کنون کار نکرده اید، بنده می توانم راهنماییتان کنم. فعلاً هر کدام از نقاط را (هر بار یک طول و یک عرض) را در قسمت مربوطه وارد و در قسمت زون آن، زون مورد نظر را یادداشت کنید و یا ذخیره کنید و ببینید که آیا بیش از یک زون دارید. بنده در خدمتم. دکتر زارعان
پاسخ
(۰۵-۰۸-۱۳۹۲، ۰۶:۴۵ ب.ظ)وحید ایمانی نوشته است: سلام
اگه تعداد نقطه هاتون کمه میتونید یه کار ساده تر هم بکنید و اونم اینه که از tools قسمت go to xy نقاط رو وارد کنید.از قسمت unit هم سیستم مختصاتشو تغییر بدین به سیستتم مختصات دلخواه.تصویرشم گذاشتمWink
نقطه utm رو‌ چجوری وارد کنم
یعنی‌نحوه نوشتن‌مختصات‌چطوره
پاسخ
(۰۴-۱۴-۱۳۹۲، ۰۳:۰۲ ب.ظ)always alone نوشته است: سلام دوستان
کسی میدونه چطور میتونم ی سری نقاط با مختصات x و y خاص رو روی ی نقشه در gis ثبت کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

ابتدا سیستم مختصات را چک کنید wgs84
موقعیت zone منطقه را بررسی کنید
ابزار make x,y event انتخاب نمایید
ادامه عملیات را به انجام رسانید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,160 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,043 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,178 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,689 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,297 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,473 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 14,693 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 14,871 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,269 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,312 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس