جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

نظرسنجی: تا چه حد این آموزش برایتان مفید بوده؟(چه لحاظ کار ویا پروژه درسی)
این نظرسنجی بسته شده است.
زیاد
90.00%
9 90.00%
کم
10.00%
1 10.00%
در کل 10 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش درون یابی به روش زمین آمار درArcgis(فیلم)
محتوای فایل فشرده:
1-فیلم آموزشی
2-داده های تمرینی
3-نمونه نهایی کار

درون یابی روش بر آورد ارزش پدیده ها در مکان های نمونه برداری نشده و با استفاده از مقادیر معلوم در نقاط همسایه است.(در آمدی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی.انتشارات دانشگاه پیام نور.قهرودی تالی و بابایی فینی،چاپ اول آذر 1389.ص78)
در یک دسته بندی کلی روش های درون یابی به دو دسته بزرگ تقسیم می شوند
1- روش های درون یابی جبری و قطعی
2- روش های درون یابی زمین آمار (همان منبع .ص 80و81)
این آموزش به شماره 2می پردازد.
و اما روش درون یابی زمین آمار:
علم زمین آمار از آماره ها در علوم مربوط به زمین شناسی و جغرافیا استفاده می کند.به بیان دیگر علم آمار فضایی است.روش های زمین آمار توابع ریاضی و آماری را به کار می گیرند.این تکنیک نقاط مجهول را بر اساس خود همبستگی بین نقاط اندازه گیری شده و ساختار فضایی آن ها پیش بینی می کند. (همان منبع .ص 81)
[تصویر:  00003.gif]

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   A.A.D.zip (اندازه: 9.74 MB / تعداد دفعات دریافت: 2,018)
پاسخ
سلام. Geostatistical analyst برای من غیر فعاله. به هر دری می زنم فعال نمیشه وقتی دیتارو فراخوانی می کنم. با تمرینای همین کتابم کار میکنم.
تو help نوشته بود باید extention نصب باشه. اگر نبست مشکل لایسنس داره.
اگه راه حلی دارین لطفا زودتر به من بگید. امتحان دارم
ممنون
پاسخ
سلام
آیا راهنمای فارسی SAGA GIS موجود هست دوستانHeart
؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
ابزار تحلیلی GeoStatistical روش و امکانی برای ایجاد سطوح پیوسته بر اساس داده های نقاط گسسته می باشد. سطوح حاصله معادل تخمین متغییر های مکانی در یک منطقه می باشند. Interpolation یکی از روش های پر کاربرد در مطالعات آب های سطحی و زیرزمینی است که بدون شناخت ماهیت محاسبات نمی توان به جواب دقیقی در استفاده از این ابزار دست یافت.
با استفاده از مجموعه فیلم آموزشی و فایل اسلاید ذیل قادر خواهید بود تا به میان یابی با استفاده از الحاقی مذکور در سیستم اطلاعات جغرافیایی بپردازید. همچنین فایل های محاسباتی (اکسل، MiniTab و سیستم اطلاعات جغرافیایی و...) به این مجموعه پیوست شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه شود به اینجا
پاسخ
سلام
آیا میتونین فیلم یا مطلب آموزشی از روش درون یابی زمین آمار به روش کریجینگ در اختیار بنده بزارین؟؟ ممنون و تشکر پیشاپیش
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بلوک های همجوار یک بلوک roshanak.rhbr 8 12,800 ۰۹-۱۰-۱۴۰۰، ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: roshanak.rhbr
  محاسبه مساحت سه بعدی در GIS فردین آژغ 0 1,998 ۰۵-۰۲-۱۳۹۸، ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تعیین دقت در روش SPLINE hadisya 4 3,777 ۱۰-۲۲-۱۳۹۶، ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hadisya
  روش اجرای مدل ANP در نرم افزار SuperDecisions satarkarimi 14 17,423 ۰۲-۱۶-۱۳۹۶، ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: silver sky
  پیدا کردن نقاط قرار گرفته در یک شعا خاص از یک نقطه دیگر Ralok 1 1,951 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: erfankt19
  سوال در مورد نحوه دسترس پذیری به هتل a.esmailzadeh2000@gmail.com 5 2,527 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۰۴:۱۰ ب.ظ
  ساخت Network Dataset Jafari 1 2,894 ۱۲-۱۶-۱۳۹۵، ۱۱:۵۳ ق.ظ
  پیدا کردن تغییرات ارتفاعی در طول خط... erfankt19 1 2,475 ۰۷-۱۱-۱۳۹۵، ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hosseinzadeh.s
  سورس دیتای تحلیل شبکه erfankt19 0 1,423 ۰۷-۰۶-۱۳۹۵، ۱۰:۱۶ ب.ظ
  کمک فوری برای پایان نامه Anitam 6 2,922 ۰۵-۰۶-۱۳۹۵، ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: coyness

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس