ارسالها: 24
موضوعها: 2
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۴
اعتبار:
1
سلام:
من یه سوال دارم و اون اینه که واسه زمین مرجع کردن ما نیاز به نقاطی داریم که نشان دهنده مختصات در نقشه مورد نظر هستند و ما به کمک آنها add control point میکنیم.
حالا سوال من اینه که اگه ما این نقاط x,y را نداشته باشیم،چجوری میتونیم زمین مرجع کنیم.
من نقشه ای دارم که مربوط به یکی از پارامترهای هیدرولوژیکی یک دشت هستش ،البته نقشه زمین مرجع اون دشت رو دارم ولی نقشه مورد نظر من یک بخشی از دشت رو پوشش میده.
لطفا هر کسی میدونه راهنمایی کنه. ممنون میشم
ارسالها: 5,017
موضوعها: 23
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
61
(۰۳-۲۱-۱۳۹۴، ۱۰:۴۷ ق.ظ)بابک خرم دین نوشته است: سلام:
من یه سوال دارم و اون اینه که واسه زمین مرجع کردن ما نیاز به نقاطی داریم که نشان دهنده مختصات در نقشه مورد نظر هستند و ما به کمک آنها add control point میکنیم.
حالا سوال من اینه که اگه ما این نقاط x,y را نداشته باشیم،چجوری میتونیم زمین مرجع کنیم.
من نقشه ای دارم که مربوط به یکی از پارامترهای هیدرولوژیکی یک دشت هستش ،البته نقشه زمین مرجع اون دشت رو دارم ولی نقشه مورد نظر من یک بخشی از دشت رو پوشش میده.
لطفا هر کسی میدونه راهنمایی کنه. ممنون میشم
با سلام
چندتا کار میتونید انجام بدید. اول اینکه مختصات یه سری از مناطق مشخص مربوط به اون بخش رو از روی نقشه دشت یادداشت کنید بعد بر اون اساس ژءورف رو انجام بدید. یه کار بهتر که میتونید انجام بدید اینه که بر اساس اون بخشی که دارید از دشت اصلی یه کلیپ جدا کنید که در این حالت شما دیگه میتونید بر روی همون قسمت جدا شده کار کنید.
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
ارسالها: 24
موضوعها: 2
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۴
اعتبار:
1
۰۳-۲۱-۱۳۹۴، ۰۱:۳۵ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳-۲۱-۱۳۹۴، ۰۱:۳۷ ب.ظ، توسط بابک خرم دین.)
انجام دادم ولی فایل زمین مرجع بدست اومده کجه!!!
نظرتون چیه؟
کلیپ چه جوریه؟
یادم رفت تشکر کنم ببخشید...
انقدر درگیر کار پایان نامم هستم که شب و روز ندارم!!!
ارسالها: 5,017
موضوعها: 23
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
61
خواهش میکنم
وقتی که مختصات UTM باشه اون کج شدگی پیش میاد. من بالاخره متوجه نشدم که چه کاری انجام دادید؟ توی همین انجمن اگه سرچ کنید در خصوص انجام کلیپ حتما مطالب آموزشی زیادی هست.
پرواز را به خاطر بسپار...
پرنده مردنیست
ارسالها: 50
موضوعها: 6
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۲
اعتبار:
4
سلام
شما وقتی مختصات نقاط عکسی رو ندارید و فایلی دارید که داری مختصات زمینی هست میتونید از طریق مشخص کردن نقاط نظیری که هم در نقشه غیر مختصات دارتون و هم در نقشه مختصات دارتون با استفاده از add control ponitمختصات را برای نقاطی که در نقشه مختصات دارتون هست وارد کنید. منتهی باید نقاط کنترل بیشتری وارد کنید تا بر روی هم درست قرار بگیرند و توجه کنید که میزان خطاتون هم RMS پایین باشه. انقد نقاط وارد کنید تا درست بر روی هم قرار بگیرد.
اگر فایل زمین مرجعتون کج شده داری اعوجاج هست باید در وارد کردن نقاط همسان دقت لازم رو بکنید. نتونستید بهم ایمیل کنید براتون انجامش بدم.
masoum.agh@outlook.com
ارسالها: 24
موضوعها: 2
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۴
اعتبار:
1
درست شد دستتون درد نکنه...
من تازه وارد سایت شدم و دارم از تجربیات شما دوستان استفاده میکنم.