ارسالها: 20
موضوعها: 10
تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
7
سلام
کسی میدونه چطوری می تونیم عکس هوایی به طور دقیق ژئورفرنس کرد؟
چون عکس ها قدیمه خیلی شاخص برای ژئورفرنس کردن با عکس های جدید کمه (google earth)
با تشکر
ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
خوب شما می توانید تاریخ گوگل ارث به عقب ببرید تا به شاخص هایی دست پیدا کنید
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
ارسالها: 20
موضوعها: 10
تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
7
گوگل ارث تا چه سالی تصاویر قدیمی می دهد؟
سال 1345 رو داره
ارسالها: 730
موضوعها: 251
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
124
از نقشه توپوگرافی 1:25000 استفاده کنید و خطوط جاده و ساختمان ها را از این نقشه در Arcmap خود add کنید(توجه داشته باشید که سیستم مختصات نقشه توپوگرافی شما تعریف شده و درست باش) سپس بر اساس خطوط و شبکه جاده و ساختمان هایی که مشابه آن را میتوانید روی نقشه توپوگرافی میتوانید پیدا کنید میتوانید ژئو رفرنس را انجام دهید البته در کنار نفشه های توپوگرافی میتوانید از تصاویر BING یا google earth هم استفاده کنید فقط در صورتی که ساختمان های بلند در تصویر شما وجود داشته باشد حتما مشکل orto کردن پیش خواهد آمد
ارسالها: 9
موضوعها: 0
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
0
بهترین راه برای ژئورفرنس کردن عکسها استفاده از نقاط کنترل زمینی است که با استفاده از GPS دقیق انجام میگیرد در روی عکس نقاط کنترل بگیرید و مختصاتشان را تهیه کنید سپس ژئورفرنس کنید