۰۹-۳۰-۱۳۹۳، ۱۱:۳۵ ب.ظ
سلام خدمت همه دوستان
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر
برای محاسبه فاصله اقلیدسی از یک نقطه(مثلا مرکز یک شهر) از دستور
sapatial analyst tools-Distance-Euclidean distance در Arcgis9.3استفاده می کنم و فاصله هر پیکسل را از پیکسل مورد نظر(نقطه=مرکز شهر) حساب می کند اما تا هر جایی که خود نرم افزار می خواد حساب می کنه مثلا تا فاصله 2کیلومتری نقطه و اینجا مشکل کار است که آن چیزی که مد نظرم است اینه که فاصله را تا جایی حساب کنه که کل شهر را پوشش بدهد. درضمن من نقطه را از google earth استخراج می کنم و همچنین یک لایه مرز شهر را دیجیتایز شدهد دارم که اگر بتونم فاصله را از نقطه مد نظر برای تمام این لایه حساب کنه، مسیله ام حل میشه.
ممنون میشم که هرکسی میدونه کمکم کنه.تشکر