جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای اینکه gis را حرفه ای کار کنم باید چ چیزایی بدونم؟ و کاربردشون کجاست؟
با سلام خدمت اعضای انجمن. من میخام gis رو به صورت حرفه ای کار کنم ولی نمی دونم باید از کجا شروع کنم و کاربردشون کجاس؟ لطفا کمکم کنید.ممنونم
پاسخ
سوال خوبیهRolleyes
منم مشتاقم جواب دوستان و مهندسین عزیز رو بشنوم
پاسخ
gis دنیای اطلاعات جغرافیایی هس پیشنهادم اینه که اگه میخای حرفه ای کارکنی باید به سمت web gis و برنامه نویسی در محیط این نرم افزار روی ببرید. موفق باشین
پاسخ
خب پیش نیاز رفتن به سمت برنامه نویسی چیه؟
باید در چه سطحی باشی تا بتونی برنامه برای gis بنویسی؟
پاسخ
برای ورود به Webgis اولین کار یادگیری یکی از زبانهای برنامه نویسی هستش. برای اینکار باید حتما و حتما جاوا اسکریپت رو بلد باشین و در کنار این زبان برنامه نویسی سی شارپ یا پایتون رو هم بلد باشین.بعدش طراحی وب هستش که باید html و css رو باید بلد باشین.اینا رو که یاد گرفتین نوبت به نرم افزارهای اوپن سورس میرسه که بهترینش map server هستش.
پاسخ
یعنی اگه کسی ک بخاد از سطح مقدماتی شروع کنه باید از اینجا شروع کنه؟!! خب اگه اینا رو یاد گرفت کجا میتونه بکار ببره؟ اگه ممکنه ی مثال بزنید. ممنون
پاسخ
(۰۴-۲۹-۱۳۹۳، ۰۴:۱۳ ب.ظ)rahmaninezhad نوشته است: یعنی اگه کسی ک بخاد از سطح مقدماتی شروع کنه باید از اینجا شروع کنه؟!! خب اگه اینا رو یاد گرفت کجا میتونه بکار ببره؟ اگه ممکنه ی مثال بزنید. ممنون

سلام
دوست عزیز شما نمیتونین از پله اول بپرین پله آخر. اگر بخواین GIS یاد بگیرین باید مرحله به مرحله پیش برین. از مرحله یک شروع کن. مثله اکثر کتابای آموزشی که شاید بهترینش همون کتاب مهندس سارا سنجری باشه یا کتاب مهندس عبدالله زارعی، ولی بهتون پیشنهاد میکنم کلاس حتما برید چون تو کلاسا به چیزایی بر میخورین که تو هیچ کتابی نیست، یا اگرم باشه نامفهوم بیانش کردن. این توضیحاتی که دوستمون گفتن تو ایران به کار نمیاد. شما باید ادارات و شرکتها رو در نظر بگیرین که از یک GIS کار چی میخوان. هنوزم تو شهرداریهای کلان شهرا تبدیل فایل کد به shp یکی از پرکاربردترین کارای GISه که یه بچه هم میتونه انجامش بده. یا منابع طبیعی با نرم افزار GIS نقشه هاشونو فقط نگا میکنن و اسم این کارو گذاشتن GIS بلد بودن. در آخر بازم باید بگم که برا یادگیری GIS باید زمان بذارین و هزینه کنین. با تشکر
پاسخ
از راهنمایی همه دوستان ممنونم
موفق و پیزوز باشید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تهیه نقشه شیب ghogha 7 4,158 ۰۸-۰۱-۱۳۹۹، ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ghogha
  لینک بزرگترین گروه GIS ( پرسش و پاسخ ) در تلگرام فردین آژغ 1 3,556 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  تبلیغات فردین آژغ 0 1,016 ۰۶-۱۷-۱۳۹۹، ۱۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  نیاز به نقشه های ،جنس خاک، شیب، جهت شیب و جنس زمین همدان kazem akbari 8 5,911 ۰۲-۰۵-۱۳۹۸، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza1373
  تصویر ماهواره ای با کیفیت بالا فردین آژغ 1 3,047 ۱۰-۰۶-۱۳۹۷، ۰۲:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad278
  مشکل لایسنس gis 9.3 dehdari70 1 2,785 ۱۲-۰۸-۱۳۹۶، ۰۶:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  درخواست afsan 5 5,305 ۱۰-۲۰-۱۳۹۶، ۱۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: faeze
  خطای 010267 و 010328 در gis rezashadi 4 7,485 ۰۹-۱۸-۱۳۹۶، ۰۶:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: erosin
  انجام پروژه های GIS rahmati_gis 0 2,343 ۰۵-۱۳-۱۳۹۶، ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati_gis
  ابزار آب زیرزمینی در GIS HamidKazemitabar 1 2,368 ۰۴-۱۸-۱۳۹۶، ۰۴:۳۵ ب.ظ