جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ساده در مورد وارد کردن داده ها
سلام . وقت بخیر.من خونده بودم که وقتی می خوام داده های اکسل رو وارد gis کنم از قسمت tools گزینه add xy data رو کلیک کنم .وقتی من هیچ داده های رو در آرک مپ ندارم چطور این گزینه رو انجام پیدا کنم ؟ لطفا من مبتدی رو راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوبتون و کسانیکه به سوالم جواب میدن.
پاسخ
سلام. ابتدا با ADD DATA اکسل را در آرک مپ وارد کنید. سپس روی آن راست کلیک کرده و DISPLAY XY DATA را انتخاب کرده و ستون های X, Y و سیستم مختصات را معرفی کنید. سپس از خروجی آن اکسپورت شیپ بگیرید
پاسخ
ممنوم ، فهمیدم .یه سوال دیگه ما هرموقع که بخوایم چیزی رسم کنیم باید شیپ فایل جدا و جدید بسازیم .یا میتونیم از شیپ فایل های قبلی استفاده کنیم.
پاسخ
روی شیپ فایل های قبلی هم می تونید این کار رو بکنید.
پاسخ
سلام مجدد.می خوام بدونم اگر بخوایم مساحت رو از طریق جدول توصیفی محاسبه کنیم لایه حتما باید سیستم مختصات داشته باشه و سیستم مختصاتش هم تعریف شده باشه تا مختصات دقیق باشه ؟ با تشکر از کسی که به سوالم جواب میده .خدا خیرتون بده
پاسخ
باید تو فایا اکسل وارد کنید بعد تو سربرگ فایل اد رو بزنین فراخوانی کنید

مساحت تو اتری بیوت تیبل می رید یه ستون مساحت می سازید کلکولیت اریا رو وارد می کنید اگه شیپ فایل باشه مساحت این مدل قابل محاسبه اس اگه ژئو دیتا بیس باشه خود نرم افزار محاسبه می کنه
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمایی جهت حذف عوارض از DEM Zahra530 2 2,405 ۰۸-۱۵-۱۳۹۹، ۰۷:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Zahra530
  چرا مقدار ولیو فایل flow accumulation را در مپ الجبرا عدد 2500=> میزنند؟ kimia352 0 1,307 ۱۲-۰۸-۱۳۹۸، ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia352
  ترکیب لایه های خطی با حفظ ویژگی عرض هر لایه majidzarean 0 1,630 ۰۶-۰۲-۱۳۹۸، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: majidzarean
  نحوه محاسبه درصد پوشش با NDVI kamkar 0 1,678 ۰۸-۱۲-۱۳۹۷، ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kamkar
  شبکه بندی یک پلیگون و تعیین مختصات جغرافیایی مرکز شبکه ها saharsm 1 2,635 ۰۶-۰۵-۱۳۹۷، ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  کپی کردن از یک line feature در arcgis مثلا به تعداد 50 عدد samaa 2 2,824 ۰۳-۲۶-۱۳۹۷، ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  هزینه پروژه جی آی اس چقدر است؟ کریمی 6 7,591 ۰۳-۲۲-۱۳۹۷، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: nadiri
  آموزش کار با template rahmati-gis 0 1,783 ۱۱-۲۶-۱۳۹۶، ۱۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: rahmati-gis
  حذف نقاط در شیپ فایل rza 4 6,689 ۱۱-۱۸-۱۳۹۶، ۱۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: alish
  قرار دادن عکس هوایی بر روی طرح fariba 1 3,343 ۱۰-۱۷-۱۳۹۶، ۱۱:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید: