ارسالها: 31
موضوعها: 17
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۲
اعتبار:
1
سلام . وقت بخیر.من خونده بودم که وقتی می خوام داده های اکسل رو وارد gis کنم از قسمت tools گزینه add xy data رو کلیک کنم .وقتی من هیچ داده های رو در آرک مپ ندارم چطور این گزینه رو انجام پیدا کنم ؟ لطفا من مبتدی رو راهنمایی کنید با تشکر از سایت خوبتون و کسانیکه به سوالم جواب میدن.
ارسالها: 10
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: دى ۱۳۹۳
اعتبار:
0
سلام. ابتدا با ADD DATA اکسل را در آرک مپ وارد کنید. سپس روی آن راست کلیک کرده و DISPLAY XY DATA را انتخاب کرده و ستون های X, Y و سیستم مختصات را معرفی کنید. سپس از خروجی آن اکسپورت شیپ بگیرید
ارسالها: 31
موضوعها: 17
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۲
اعتبار:
1
ممنوم ، فهمیدم .یه سوال دیگه ما هرموقع که بخوایم چیزی رسم کنیم باید شیپ فایل جدا و جدید بسازیم .یا میتونیم از شیپ فایل های قبلی استفاده کنیم.
ارسالها: 10
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: دى ۱۳۹۳
اعتبار:
0
روی شیپ فایل های قبلی هم می تونید این کار رو بکنید.
ارسالها: 31
موضوعها: 17
تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۲
اعتبار:
1
سلام مجدد.می خوام بدونم اگر بخوایم مساحت رو از طریق جدول توصیفی محاسبه کنیم لایه حتما باید سیستم مختصات داشته باشه و سیستم مختصاتش هم تعریف شده باشه تا مختصات دقیق باشه ؟ با تشکر از کسی که به سوالم جواب میده .خدا خیرتون بده
ارسالها: 39
موضوعها: 6
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۵
اعتبار:
2
۰۵-۰۶-۱۳۹۵، ۱۲:۱۸ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵-۰۶-۱۳۹۵، ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط coyness.)
باید تو فایا اکسل وارد کنید بعد تو سربرگ فایل اد رو بزنین فراخوانی کنید
مساحت تو اتری بیوت تیبل می رید یه ستون مساحت می سازید کلکولیت اریا رو وارد می کنید اگه شیپ فایل باشه مساحت این مدل قابل محاسبه اس اگه ژئو دیتا بیس باشه خود نرم افزار محاسبه می کنه