ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
سلام به دوستان
من نیاز به تولید یک داده اقلیمی جدید داشتم . داده ها را استخراج کردم و وارد اکسل نمودم x و y هم وارد کردم و اکسپورتم هم گرفتم .اما لایه ها روی هم قرار نمی گیرند.
ترفندهایی را که زدم می گم اگه دوستان راه حل دیگه ای به نظرشون می رسه ممنون می شم کمک کنند.
1- زمان اکسپورت گرفتن اکسل هم سیستم تصویر مشخص کردم هم مشخص نکردم.(فرقی نداشتن)
2-هم دستور پروژکشن انجام دادم هم دیفاین را ، اما باز هم جواب نداد.
این هم تصویر
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
ارسالها: 8
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۳
اعتبار:
2
[quote='ganjoor' pid='9086' dateline='1424444318']
سلام به دوستان
من نیاز به تولید یک داده اقلیمی جدید داشتم . داده ها را استخراج کردم و وارد اکسل نمودم x و y هم وارد کردم و اکسپورتم هم گرفتم .اما لایه ها روی هم قرار نمی گیرند.
ترفندهایی را که زدم می گم اگه دوستان راه حل دیگه ای به نظرشون می رسه ممنون می شم کمک کنند.
1- زمان اکسپورت گرفتن اکسل هم سیستم تصویر مشخص کردم هم مشخص نکردم.(فرقی نداشتن)
2-هم دستور پروژکشن انجام دادم هم دیفاین را ، اما باز هم جواب نداد.
این هم تصویر
سلام. احتمالا نقشه مبنای شما درست ژئورفرسینگ نشده است. یا سیستم ژئورفرسینگ دو نقشه یکسان نیست.یکی متریک یکی درجه! به هر حال به نظر من اشکال در ژئورفرنسینگ است.
ارسالها: 7
موضوعها: 0
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۳
اعتبار:
1
[quote='abdolrahman' pid='9087' dateline='1424444951']
[quote='ganjoor' pid='9086' dateline='1424444318']
سلام به دوستان
من نیاز به تولید یک داده اقلیمی جدید داشتم . داده ها را استخراج کردم و وارد اکسل نمودم x و y هم وارد کردم و اکسپورتم هم گرفتم .اما لایه ها روی هم قرار نمی گیرند.
ترفندهایی را که زدم می گم اگه دوستان راه حل دیگه ای به نظرشون می رسه ممنون می شم کمک کنند.
1- زمان اکسپورت گرفتن اکسل هم سیستم تصویر مشخص کردم هم مشخص نکردم.(فرقی نداشتن)
2-هم دستور پروژکشن انجام دادم هم دیفاین را ، اما باز هم جواب نداد.
این هم تصویر
سلام. احتمالا نقشه مبنای شما درست ژئورفرسینگ نشده است. یا سیستم ژئورفرسینگ دو نقشه یکسان نیست.یکی متریک یکی درجه! به هر حال به نظر من اشکال در ژئورفرنسینگ است.
مهندس عزيزدستورspatial adjustment رو نيزامتحان كن.
ارسالها: 386
موضوعها: 129
تاریخ عضویت: فروردین ۱۳۹۲
اعتبار:
31
همانطور که قبلا توضیح دادم تمامی روش ها را امتحان کردم.و در آخر هم به نتیجه شما رسیدم و به جوابم رسیدم.
اما این راهش نیست چون موقعیت ها تا حدودی اختلاف پیدا می کنند.
اگر کسب از دوستان راه دیگه ای به نطرش رسید ممنون می شوم
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
ارسالها: 116
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: آبان ۱۳۹۲
اعتبار:
25
۱۲-۰۲-۱۳۹۳، ۰۲:۳۸ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۰۲-۱۳۹۳، ۰۲:۳۸ ق.ظ، توسط سامان نوری.)
سلام
اگه امکانش هست داده هاتون رو آپ کنید
ارسالها: 40
موضوعها: 4
تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۲
اعتبار:
3
با سلام
این وضعیت به دلیل صحیح نبودن موقعیت جغرافیایی یکی از لایه هاست
اگر نقاط موجود در اکسل به سیستم مختصات utm هستندو هنگام ساخت لایه نقطه ای این سیستم را انتخاب و زون موردنظر را به درستی وارد کرده باشید. پس این لایه شما هیچ مشکلی ندارد. وایراد در لایه دوم شماست که موقعیت درستی ندارد.