ارسالها: 288
موضوعها: 39
تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۲
اعتبار:
115
۰۹-۲۰-۱۳۹۳، ۰۱:۳۰ ق.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹-۲۰-۱۳۹۳، ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط مهدی مرادی.)
دوستان سلام
کسی مرز روستاهای ایران رو داره؟ یا اصلا همچین دیتایی تهیه شده؟ مرز هر روستا رو به صورت پلیگون نیاز دارم.
ارسالها: 48
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۲
اعتبار:
6
۰۹-۲۰-۱۳۹۳، ۰۴:۵۸ ب.ظ
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹-۲۰-۱۳۹۳، ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط armx.)
سلام مهدی جان، این نقشه رو بیشتر سازمان منابع طبیعی تهیه میکنه و تو هر استان وجود داره ولی بیشتر بصورت فایل CAD هستن که خودت بایدتبدیل به شیپ فایلش کنی، این نقشه هارو بصورت پلاک روستایی و محدوده روستا همراه با بخش هاش تهیه می کنن که با مراجعه به سازمان میتونی اخذ کنی
ارسالها: 8
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۲
اعتبار:
8
با سلام
البته بانی و مسوول اصلی تهیه ی مرز و محدوده ی روستاهای کشور با بنیاد مسکن هستش و این لایه ی نقطه ای که همه به اون استناد می کنن رو معاونت تقسیمات کشوری تهیه کرده که به صورت صد درصد قابل اعتماد نیست چون در خیلی از موارد نقطه ی روستا که از لحاظ ریاضی و ژئواسپشیال در مرکز ثقل محدوده ی یک روستا باشند! نه تنها به صورت نسبی در مرکز ثقل نیستند بلکه کاملا خارج از بافت روستایی و بافت کشاورزی و حریم روستا قرار گرفته اند!
با توجه به پروژه ی کنترل اطلاعات پروژه ی طرح های هادی روستایی، طرح های بازنگری طرح های هادی و تعیین محدوده ها که در حال حاظر با بنیاد مسکن دارم در حال حاضر بنیاد مسکن چنین لایه ای را در سطح ملی تولید ننموده است ولی قطعا با اطلاعات تولید شده از طرح های هادی روستایی و با کمک نرم افزار تولیدی ما انشاالله در آینده ای نه چندان دور لایه ی مظلوم واقع شده ی حرائم روستا ها تولید خواهد شد.
ارسالها: 27
موضوعها: 5
تاریخ عضویت: شهریور ۱۳۹۲
اعتبار:
7
سلام
تشکر میکنم از دوستانی که اطلاعات در اختیار کاربران این بخش گذاشتن.
باید به عرض برسونم که شما از نقشه های 1:25000 پوشش کشوری که سازمان نقشه برداری در اختیار همه میزاره (البته با پرداخت هزینه) می تونید پولیگون بلوک روستایی رو استخراج کنید. من قطعه 5964 در اندکسش رو در اختیار دارم که محدوده رودسر و رشت رو پوشش میده اگه به دردتون میخوره با من تماس بگیرید.09126052165