جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(کمک)آشنایی با دستوری که باعث ادغام کردن شیپ فایلها گردد.
چگونه می توانیم چند شیپ فایل از نوع point را یکی کنیم و در یک شیپ فایل داشته باشیم؟
نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
از دستور mergeدر toolbox استفاده کن
همشون رو در input درگ کن و سپس خروجی بهش بده
پاسخ
البته Dissolveهم این کار می کنه ولی با یه شرط اون هم (اطلاعات Attribute table)
پاسخ
سلام آیا از طریق دستور بالا میشه چندتا شیپ فایل رو باهم ادغام کرد و تو یک فایل همه لایه ها رو داشته باشیم اگه ممکنه یه کم بیشتر توضیح بدین ممنون.
پاسخ
همون طوری که گفتم با استفاده از اطلاعات Attribute table مثلا لایه شهرهای کشور را داریم و تو Attribute tableش اسک کلیه شهرها+استان مربوطه اش را داریم حالا بر اساس همون فیلد استان اون multi partها را یه عارضه مجزا می کنیم.نه اون چیزی که شما می گید باید ازmarge
پاسخ
مرسی ممنون.
پاسخ
(۰۵-۲۵-۱۳۹۲، ۱۱:۵۷ ب.ظ)ashkemahtab نوشته است: مرسی ممنون.

اكستنش در سايتها هست كه اكثر كارهاي پركاربرد را در خودش دارد كافيست دانلودش كني و با استفاده از آن هر چندتا لايه را از يك نوع باشند را مرج كني
پاسخ
درخواست کمک
سلام من نقاطی که از مختصات جغرافیایی از طریق اکسل به arc map وارد کردم و از طریق ابزارهای اسپشیال آنالیز و 3d آنالیز لایه بندی کردم ، حالا میخوام این تقاط رو که نقاط شهری هستن روی نقشه ی ایران از طریق arc toolbox استرک " کنم اما بعد از جدا سازی استان مورد نظر؛ نقاط روی نقشه مشخص نمیشن! نمیدونم علتش چیه
من با وکتورهای دیگه روی یه استان دیگه امتحان کردم جواب میده اما کار خودم نه
ممنوم میشم فوری راهنمایی بفرمایین
پاسخ
البته شاید جوابتون رو نداده باشم چون مشکل شما با مشاهده تصویر قابل حل هست.
یه راه جلوی پاتون می زارم امتحانش کنید.به تصویر نگاه کنید یک لایه رو از یک لایه دیگه به صورتی که در زیر آمده کم کنید.

نخند, گریه نکن , فقط بیاندیش
پاسخ
(۰۳-۲۴-۱۳۹۳، ۰۷:۵۰ ب.ظ)ashkyar نوشته است: درخواست کمک
سلام من نقاطی که از مختصات جغرافیایی از طریق اکسل به arc map وارد کردم و از طریق ابزارهای اسپشیال آنالیز و 3d آنالیز لایه بندی کردم ، حالا میخوام این تقاط رو که نقاط شهری هستن روی نقشه ی ایران از طریق arc toolbox استرک " کنم اما بعد از جدا سازی استان مورد نظر؛ نقاط روی نقشه مشخص نمیشن! نمیدونم علتش چیه
من با وکتورهای دیگه روی یه استان دیگه امتحان کردم جواب میده اما کار خودم نه
ممنوم میشم فوری راهنمایی بفرمایین

سلام دوست عزیز
اگه میشه لایه هایی که ساختین رو آپلود کنید.همینطور نقشه رو!!!
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Music تراکم کرنل نقاط جرم خیز و همبستگی آن با تراکم جمعیت در منطقه baranazx 0 6,672 ۰۵-۱۴-۱۴۰۲، ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: baranazx
  درج نام برای نقاط mohsen1400 0 15,534 ۱۱-۲۷-۱۴۰۰، ۰۷:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsen1400
  شیپ فایل جزیه هرمز Adel137 3 15,640 ۱۱-۲۴-۱۴۰۰، ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
Star درخواست شیپ فایل جزیره هرمز+تصویر ماهواره ای elahe.talebi 4 3,753 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Adel137
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,740 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۴۲ ق.ظ
  محدود کردن کریجینگ به ایران mohsen1400 0 14,949 ۱۱-۲۱-۱۴۰۰، ۱۲:۳۹ ق.ظ
  Geostatistical Analyst mohsen1400 1 15,153 ۱۱-۱۹-۱۴۰۰، ۱۰:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: فردین آژغ
  برطرف نمودن خطای مربوط به عدم شناسایی نقشه dem در محیط GIS hhabibi61 1 15,372 ۱۱-۱۴-۱۴۰۰، ۱۱:۳۰ ق.ظ
  شیپ فایل شهر تهران زهرا2 1 15,739 ۱۱-۰۹-۱۴۰۰، ۱۰:۲۲ ق.ظ
  کهرنکردن قسمت سرچ ارک مپ Gis777 1 15,878 ۰۹-۲۷-۱۴۰۰، ۰۶:۴۱ ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس