انجمن جی آی اس (GIS)

نسخه‌ی کامل: مقیاس نقشه
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان عزیز

من این نقشه رو با شیپ فایل‌های که تو این سایت بود درست کردم اما می‌خوام بدونم چطور می‌تونم مقیاسش رو بدست بیارم می‌بخشید، اگر راهی‌ هست لطفا راهنماییم کنید.ممنونم ازتون.
موفق باشید
[/code]
با سلام
شما وقتی با هر فایل یا نقشه ای که تو ارک مپ کار میکنید در حالتهای مختلف زوم، مقیاس رو در کادری که کنار علامت زرد رنگ (Add Data) قرار داره نشون میده. از اونجا میتونید مقیاس دلخواه رو انتخاب کنید. همچنین شما میتونید با کلیک راست بر روی نام لایه و پس از اون زدن گزینه Properties در صحفه باز شده همون سر برگ اول (General) در قسمت Scale Range و با فعال کردن گزینه دومی برای نمایش فایلتون حد بالا و پایین تعیین کنید. در واقع مقیاس، در فایل خروجی هست که حائز اهمیته و شما وقتی میخواید خروجی بگیرید میتونید روی یه مقیاس مشخص اون رو فیکس کنید
موفق باشید
لطف بزرگی‌ کردید ممنون از راهنمائیتون راستش من با کوانتوم جی آی‌ اس‌ کار می‌کنم و خیلی‌ وارد نیستم به جی آی‌ اس‌ ٬تاحالا توجه نکرده بودم که پائین صفحه مقیاس رو می‌نویسه.

موفق باشید
(۰۳-۱۷-۱۳۹۳، ۰۳:۲۱ ب.ظ)tinashaw نوشته است: [ -> ]لطف بزرگی‌ کردید ممنون از راهنمائیتون راستش من با کوانتوم جی آی‌ اس‌ کار می‌کنم و خیلی‌ وارد نیستم به جی آی‌ اس‌ ٬تاحالا توجه نکرده بودم که پائین صفحه مقیاس رو می‌نویسه.

موفق باشید
خواهش میکنم
البته بالای صفحه نه پایین! همون کنار اد دیتا که گفتم
مقیاس رو با مختصات اشتباه نگیرید...
بله متوجه شدم نوشته scale ,ممنون از راهنمائیتون.

موفق باشید.

(۰۳-۱۷-۱۳۹۳، ۰۳:۳۲ ب.ظ)fare نوشته است: [ -> ]
(۰۳-۱۷-۱۳۹۳، ۰۳:۲۱ ب.ظ)tinashaw نوشته است: [ -> ]لطف بزرگی‌ کردید ممنون از راهنمائیتون راستش من با کوانتوم جی آی‌ اس‌ کار می‌کنم و خیلی‌ وارد نیستم به جی آی‌ اس‌ ٬تاحالا توجه نکرده بودم که پائین صفحه مقیاس رو می‌نویسه.

موفق باشید
خواهش میکنم
البته بالای صفحه نه پایین! همون کنار اد دیتا که گفتم
مقیاس رو با مختصات اشتباه نگیرید...