جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید.
برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402
نقشه جهت شیب در GIS کار نمیشه.در نقشه های اتوکد تحت عنوان slopedirection هستش. در هنگام برداشت جهت معابر برداشت میشه سپس در نقشه اتوکد جهت شیب معابر ترسیم میشه.نمونه ای از نقشه شیب رو من در پیوست قرار میدم.
۰۷-۲۵-۱۳۹۳، ۰۳:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷-۲۵-۱۳۹۳، ۰۳:۳۰ ق.ظ، توسط kobrazahed.)
(۰۷-۲۵-۱۳۹۳، ۰۲:۴۶ ق.ظ)behdad نوشته است: نقشه جهت شیب در GIS کار نمیشه.در نقشه های اتوکد تحت عنوان slopedirection هستش. در هنگام برداشت جهت معابر برداشت میشه سپس در نقشه اتوکد جهت شیب معابر ترسیم میشه.نمونه ای از نقشه شیب رو من در پیوست قرار میدم.
باسلام وتشکر از کاربر محترم
منظور من تهیه نقشه شیب در محیط GIS هست که با نقشه پایه روستا که نقشه برداری شده و دارای لایه توپوگرافی و نقاط ارتفاعی در محدوده روستااست ، می توان نقشه شیب تهیه کرد یا خیر؟ممنون از شما
بله با استفاده از توپوگرافی و نقاط ارتفاعی میشه در GIS نقشه شیب و جهت شیب کار کرد . ولی خروجی که نرم افزار میده با فرمتی که بنیاد مسکن میخواد فرق داره . شما دستورالعمل رو بخونین لازم نیست نقشه شیب در محیط GIS تهیه بشه.
(۰۷-۲۵-۱۳۹۳، ۰۳:۳۷ ق.ظ)behdad نوشته است: بله با استفاده از توپوگرافی و نقاط ارتفاعی میشه در GIS نقشه شیب و جهت شیب کار کرد . ولی خروجی که نرم افزار میده با فرمتی که بنیاد مسکن میخواد فرق داره . شما دستورالعمل رو بخونین لازم نیست نقشه شیب در محیط GIS تهیه بشه.
درست میفرمایید.این نقشه در محیط اتوکد تهیه می شودومن خودم از روی کنجکاوی خواستم چنین نقشه ای رو در محیط GIS تهیه کنم و یک نمونه در استان گیلان کار کردم اما نتیجه مطلوب نگرفتم و خواستم ببینم چنین نقشه ای در محدوده یک روستا قابل انجام است یا خیر؟ ممنون از پاسخ شما.