ارسالها: 4
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۹۵
اعتبار:
0
سلام . در مورد تهیه نقشه شیب مشکل دارم . من dem رو خریدم بعد فراخوانی توی ارک مپ کردم بعد منطقه مورد نظر رو کلیپ و slope رو برحسب درصد انجام میدم بعد reclassify و تعداد طبقات و حدود طبقات شیب رو براساس دلخواه انجام میدم ولی اون نقشه شیب رو بد طور نشون میده مثلا منطقه ای که زمین تقریبا مسطح هستش رو با شیب 100 یا بیشتر از 60 درصد میزنه در حالی که اینطور نیست. به نظرتون مشکل من کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.
ارسالها: 32
موضوعها: 26
تاریخ عضویت: مهر ۱۳۹۹
اعتبار:
6
درسته که ممکنه تفاوت ارتفاع زیاد نباشه اما تغییرات ارتفاعی در نقاط مختلف زیاده و اگر slope رو درست بزنین و z factor درست بزنید تعداد طبقات و Reclassify درست انجام بدین نباید خروجی ایراد داشته باشه.
ارسالها: 4
موضوعها: 1
تاریخ عضویت: اسفند ۱۳۹۵
اعتبار:
0
سلام
"فکر کنم دلیلش این باشه تعداد کلاس هاتون زیاد میگیرین. واحد ارتفاعتون برای دم چیه برحسب فوت هست یا متر؟"
همین اینو من نمیدونم چطور بفهمم..اگه لطف کنید بهم بگید ممنون میشم
"درسته که ممکنه تفاوت ارتفاع زیاد نباشه اما تغییرات ارتفاعی در نقاط مختلف زیاده و اگر slope رو درست بزنین و z factor درست بزنید تعداد طبقات و Reclassify درست انجام بدین نباید خروجی ایراد داشته باشه."
این تعداد طبقات را ازم خواستند (برای کار منابع طبیعی) و جریان z فاکتور رو نمیدونم چیه مگه پیش فرض یک نیست ؟