جهت استفاده از تمامی امکانات تارنمای انجمن (ایجاد موضوع،دانلود فایل و ...) لازم است،عضویت یک ساله را خریداری فرمائید. برای این کار مبلغ 50 هزار تومان را به کارت 6221061059143315 واریز نموده،سپس نام کاربری خود را به شماره 09128921121 ارسال کنید. 01-07-1402

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنکور ارشد سال 94
سلام
در ارتباط با کنکور ارشد چند مورد هست که به نظرم دانستنش برای دوستانی که امسال می خواهند شرکت کنند ضرورری باشد البته اینها رو با توجه به دانسته ها و تجارب بدست امده عرض می کنم:
1- اینکه در کارشناسی چه رشته خوانده اید زیاد تاثیری در قبولی تان ندارد من تو دانشگاه رشته های غیر مرتبط زیادی دیده ام که اصلا ربطی به GIS نداشت ولی الان در حال تحصیل در مقطع ارشد و حتی دکترا هستند. فقط اگر کارشناس تان جزو رشته های مرتبط باشد مقداری راحترید.
2- بدون برنامه ریزی و مطالعه هدفدار موفقیت در هیچ کاری امکانپذیر نیست.
3- استفاده از تجربه های نفرات موفق و برتر سال های گذشته کمک بسیار بزرگی برای موفقیت در کنکور محسوب می شود .
4- دوستانی که زبانشان قوی است نسبت به بقیه یک پله جلوترند . چون اکثر شرکت کنندگان این رشته زبان را سفید می گذارند که دلیلش اول ضعیف بودن زبان و دوم کمبود وقت است .
5- مبحث ریاضی این رشته ترکیبی از ریاضیات دبیرستان و پیش دانشگاهی و آمار و احتمال هم در حد آمار و ریاضیات کاربردی رشته های علوم انسانی است که در دوره کارشناسی هر کس بنا به رشته اش چند واحدی را می گذراند . برای موفقیت در مبحث ریاضی نیاز هست که با توجه به سرفصل ها و سوالات سال های قبل اقدام به مطالعه نمایید نه بیشتر و نه کمتر . به عنوان مثال درگیر شدن بیش از حد با ریاضیات باعث سردرگمی شما می شود و نخواهید توانست آنطور که باید از دانسته هایتان استفاده کنید .
6- برای سایر مباحث توصیه بنده این است که بیشتر روی منابع تاکید داشته باشید و آگاهانه مطالعه نمایید .
امسال قصد داریم به حول و قوه الهی برای کنکور ارشد خیلی گسترده تر از سال قبل فعالیت کنیم و در حال حاضر نیز در حال تهیه کتاب برای مبحث ریاضیات و آمار و احتمال هستیم که در زمان مقرر در انجمن عرضه خواهد شد .[/align]
سال قبل به لطف خدا هشت دوره آزمون جامع آنلاین برگزار کردیم که امیدوارم به دوستان کنکوری کمک کرده باشد .
*قطعاً بدون تلاش و همت و برنامه ریزی موفقیتی در کار نیست و هیچ چیزی شانسی بدست نخواهد آمد.
موفق باشید
پاسخ
سلام
من شهرسازی خوندم و میخاستم ارشد در رشته GIS شرکت کنم
میشه راهنمایییم کنید و نظرتون را بگید.
ممنون
پاسخ
سلام

همانطوری که قبلا هم اشاره شد ادامه تحصیل در ارشد GIS به نظر شخص بنده چندان ربطی به رشته کارشناسی شما ندارد و تنها همت و برنامه ریزی مناسب برای مطالعه می تواند عامل موفقیت شما شود . با توجه به اینکه شما شهرسازی خوانده اید و با توجه به میزان تسلط شما به مباحث شهرسازی ، شما حداقل در یکی از مباحث از دیگران جلو هستید در بقیه مباحث شما باز هم به تلاش و اراده شما بستگی دارد. به نظر من هرکسی که آگاهانه مطالعه کند براحتی می تواند در زمان باقیمانده تا کنکور رتبه تک رقمی کسب کند.
تا کنکور با شما و دوستان علاقمند به ادامه تحصیل در این رشته هستیم .
پاسخ
سلام
منم داوطلب کنکور ارشد94 هستم
یکی از اساتید یک سخن جالب میگفت:تا لحظه آخر(روز کنکور) با برنامه سخت کارو تلاش کنید و بعد از اتمام کار(کنکور)بگید من همینم!
از خودتان راضی باشید چون تمام تلاشتونو کردید
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
پاسخ
سلام.
من داوطلب کنکور94 هستم.منابع روهم تهیه کردم ومطالعم رو با کتابای تفسیر تصاویرشروع کردم.متأسفانه مشاورخوبی نتوانستم پیدا کنم به موسسات اموزشی هم مراجعه کردم ولی نداشتند.
شما گفتید که میشود یکرقمی شد ومن هماز اغاز با انگیزه یک رقمی شدن مطالعم رو شروع کردم.امیدوارم با ارایه تجارب خودتون ما داوطلبان امسال رو بیشتر کمک کنیدتا یک رقمی شویم.
منتظر شما هستیم .
باتشکر
پاسخ
سلام به دوستان کنکوری
مطالبی در ارتباط با کنکور برای دوستان عرض می کنم
1- اولین کار برنامه ریزی دقیق و واقع بینانه براساس توانایی هایتان است.دوستانی که از الان شروع کردند یک هفته ای به صورت آزمایشی دقت و توان مطالعه خود را بسنجند . ببینید واقعاً روزی جند ساعت می توانید مطالعه مفید داشته باشید.
2- بعد که زمان مطالعه مفیدتان در طول یک روز را بدست آوردید براساس آن یک زمانی را برای یک دور خواندن کتاب ها مشخص کنید و سعی کنید این زمان حداقل سه یا چهار[/align] ماه مانده به زمان کنکور ارشد باشد .
3- مهمترین مساله در حین مطالعه دور اول مداومت و پیوستگی می باشد.حتما مطالعه مداوم و پیوسته داشته باشید . در صورتی که مطالعه روزانه منطقی برای خود در نظر گرفته باشید احتمال بی خیال شدن تان کمتر می شود. ولی از اگر از روزهای اول به اصطلاح تختخ گاز برید احتمال اینکه وسط راه بی خیال شوید زیاد است . تجربه های متعدد گویای این امر است .
3- در زمان مطالعه دور اول خودتان را جای طراح تست قرار دهید و مطالب مهم را برای دور های بعدی علامت بزنید.
4- توجه داشته باشید که در زمان مطالعه دور اول ممکن است بعد از اتمام وقتی نگاهی به سوالات سال های گذشته بکنید به احتمال زیاد بسیاری از سوالات برایتان بسیار نا آشنا خواهند بود ولی این امر نباید شما را نگران کند چون مسئله ای عادی است . با مطالعه در دورهای بعدی تمام مطالب در ذهن شما خواهد نشست .
5- مطالعه بار اول معمولاً وقت گیر و به نوعی خسته کننده است و هر کس باید به نوعی با این مساله برخورد مناسب خود را داشته باشد. من به شخصه سعی کردم در این دوره به کتاب ها به عنوان یک مساله که می خواهم راجب آنها اطلاعات کسب کنم نگاه کنم و به هیچ وجه به عنوان یک کتاب کنکوری برایم مطرح نبودند . همین مساله مطالعه کتاب هایی را که هیچ آشنایی با آنها نداشتم را برایم بسیار هم لذت بخش کرد .
مطالبی که عنوان شد واقعاً تجارب شخص بنده است بدون هیچ کم و زیادی .
انشاءالله به مرور تجارب خود و دوستانی که این مرحله را گذرانده اند را به دوستان کنکوری انتقال خواهیم داد. این مطالب فقط برای شروع کار می باشد و قطعاً در زمان های لازم موارد دیگر نیز عرض خواهد شد.
موفق باشید.
پاسخ
باتشکر از ارایه تجربیاتتان.من که بهره خوبی بردم .امیدواریم استمرار را در اینده ببینیم.سپاس
پاسخ
باسلام اقای فلاح بنظرشماخوندن امارپارسه برای امارکافیه
پاسخ
سلام
دوستان برای ریاضی ارشد خواندن کتاب آمار پارسه خیلی زیاده شما اگر سوالات سال های قبل را بررسی کنید براحتی متوجه خواهید شد که هر سال از چه مباحثی سوال طرح می شود بهترین کار ملاک قرار دادن سوالات سالهای قبل و مطالعه مباحث مربوطه از منابع مختلف می باشد . کتاب آمار پارسه برای رشته های فنی و مهندسی تالیف شده و برای رشته های علوم انسانی بسیار حجیم می باشد.
پاسخ
سلام ببخشیدامارپارسه طورانی برای بچه های علوم انسانی هم داریم برای مدیریت وحسابداری واقتصادوبرنامه ریزی شهری وجی ای اس هست
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کنکور دکترا GIS&RS gisrssat 2 3,731 ۰۷-۱۳-۱۳۹۹، ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: مهدی مرادی
  چه رشته هایی از کارشناسی ارشد میتونن دکترای gisشرکت کنند؟ Ahmadii 0 794 ۰۷-۰۴-۱۳۹۹، ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahmadii
  مشاوره و کنکور ارشد 95 zand 22 11,183 ۰۸-۲۷-۱۳۹۶، ۰۷:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahrafaghihi
  درخواست راهنمایی برای دکترای جی ای اس زهره 28 27,931 ۰۷-۱۲-۱۳۹۶، ۰۷:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: مهلقا
  مقاله درباره gis saeid1989 2 3,565 ۰۷-۰۵-۱۳۹۶، ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: site2017
  سوالات کنکور ارشد Gis از سال 77 تا 93 با پاسخنامه ayob_f 10 11,467 ۰۷-۰۲-۱۳۹۶، ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mrw_45
  فروش کتاب برای کنکوری ها با تخفیف خیلی ویژه Ahoora 2 3,313 ۰۸-۱۸-۱۳۹۵، ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ahoora
  درصد ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی سال 95 رامین پاپی 7 4,627 ۰۶-۲۲-۱۳۹۵، ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: omidas72
  منابع آزمون دکترا gis یا سنجش از دور sirvan 2 6,547 ۰۵-۰۴-۱۳۹۵، ۰۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: coyness
  رتبه یک GIS -مصاحبه با رامین پاپی فردین آژغ 2 4,962 ۰۴-۰۳-۱۳۹۵، ۰۳:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: رامین پاپی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

برای عضویت در خبرنامه جی آی اس ایمیل خود را وارد نمایید:

Delivered by خبرنامه جی آی اس