نتایج جستجو
|
ارسال |
نویسنده |
انجمن
[نزولی]
|
پاسخها |
بازدیدها |
ارسال شده |
|
|
موضوع: فوری لطفا کمک کنید: نحوه محاسبه طول آبراهه
ارسال: RE: فوری لطفا کمک کنید: نحوه محاسبه طول آبراهه
اگه آبراهه ها رو به صورت شیپ فایل دارین باید تو جدول توصیفیش یه فیلد اضافه کنید و تایپش رو هم از نوع dubble بزنین و بعد از درست کردن فیل رو سرفیل راست کلیک کرده و با استفاده از دستور calculate geomet... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
3 |
3,734 |
۰۶-۰۹-۱۳۹۲، ۰۶:۰۵ ب.ظ |
|
|
موضوع: سوال: تقسیم یک پلیگون به تعداد مورد نظر یا قطعات مساوی؟!!
ارسال: RE: سوال: تقسیم یک پلیگون به تعداد مورد نظر یا قطع...
راه شما استفاده از اکستنشن parcel fabric است.
[attachment=745]
در PDF زیر راهنمای استفاده از Parcel fabric آمده است. |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
7 |
15,793 |
۰۶-۱۴-۱۳۹۲، ۰۳:۱۲ ب.ظ |
|
|
موضوع: سوال: تقسیم یک پلیگون به تعداد مورد نظر یا قطعات مساوی؟!!
ارسال: RE: سوال: تقسیم یک پلیگون به تعداد مورد نظر یا قطع...
به این لینک هم میتونی مراجعه کنی. |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
7 |
15,793 |
۰۶-۱۴-۱۳۹۲، ۰۳:۳۸ ب.ظ |
|
|
موضوع: سوال در ارتباط با سیستم مختصات فایل های رستر
ارسال: RE: سوال در ارتباط با سیستم مختصات فایل های رستر
سه تا کار بکنین
اولا زمانی که این کاد را انجام میدهید ادیتورتون رو استارت کنید که این باگ از بین بره
دو اینکه شما دارین به زون 29 پروجکت میگیرین در حالی که باید به 39 پروجکت بگیرین
سه اینکه مسیر خروجی... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
10 |
21,381 |
۰۶-۰۶-۱۳۹۲، ۰۲:۲۵ ق.ظ |
|
|
موضوع: سوال در ارتباط با سیستم مختصات فایل های رستر
ارسال: RE: سوال در ارتباط با سیستم مختصات فایل های رستر
ببینید تو این موردی که دوستمون مثالش رو آوردن بعد از دانلود از سایت چون این تصاویر دارای سیستم مختصات جغرافیایی هستند ابتدا باید آنهارا به سیستم مختصات جغرافیایی(wgS194) define کرد سپس با توجه به منطق... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
10 |
21,381 |
۰۶-۰۷-۱۳۹۲، ۱۲:۲۶ ق.ظ |
|
|
موضوع: spitial adjasment
ارسال: RE: spitial adjasment
یه نگاهی به این فیلم آموزشی هم بندازین
http://forum.arcgis.ir/showthread.php?tid=860 |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
10 |
6,219 |
۰۶-۲۱-۱۳۹۲، ۰۴:۲۰ ب.ظ |
|
|
موضوع: گوگل ارث
ارسال: RE: گوگل ارث
لایه هاتون رو میتونین آپلود کنین؟ |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
17 |
31,090 |
۰۶-۲۹-۱۳۹۲، ۰۸:۴۷ ب.ظ |
|
|
موضوع: گوگل ارث
ارسال: RE: گوگل ارث
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
17 |
31,090 |
۰۷-۱۵-۱۳۹۲، ۰۳:۱۹ ق.ظ |
|
|
موضوع: خطوط کنتور
ارسال: RE: خطوط کنتور
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
3 |
1,968 |
۰۸-۰۶-۱۳۹۲، ۱۰:۰۲ ب.ظ |
|
|
موضوع: خطوط کنتور
ارسال: RE: خطوط کنتور
یعنی سیستم مختصات جغرافیایی رو تبدیل کردین به یو تی ام؟ |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
3 |
1,968 |
۰۸-۰۷-۱۳۹۲، ۰۲:۳۶ ق.ظ |
|
|
موضوع: سوال: دستور بدست آوردن مختصات نقاط ؟!
ارسال: RE: سوال: دستور بدست آوردن مختصات نقاط ؟!
بله add xy z coordinate این کار رو انجام میده اما واسه سوال دومت اگه لایت درست define شده باشه شما میتونه مختصات dataframe رو از روی layer عوض کنی و زمانی که calculate geometry میزنی ازت میپرسه که از... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
3 |
6,723 |
۰۸-۰۷-۱۳۹۲، ۰۹:۴۱ ب.ظ |
|
|
موضوع: درخواست كمك
ارسال: RE: درخواست كمك
میشه یه عکس ازش بگیرین و دیتاتون رو همینجا بذارین
باید ببینیم چجوریه |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
4 |
2,535 |
۰۸-۱۷-۱۳۹۲، ۰۴:۴۵ ب.ظ |
|
|
موضوع: درخواست كمك
ارسال: RE: درخواست كمك
به احتمال زیاد از cell سایزتونه که چون دیتاتون جغرافیاییه و شما سعی میکنید به متر این cell size رو بدید و چون سیستم مختصاتتون جغرافیایی هست نمیتونه این اندازه رو قبول کنه.
شما اگه میخواین cell size ... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
4 |
2,535 |
۰۸-۱۷-۱۳۹۲، ۰۶:۱۰ ب.ظ |
|
|
موضوع: export map
ارسال: RE: export map
معمولا lable یا اکسپورت گرفتن و این ها در win7 با gis10 مشکل داره شما دوتا راه حل دارین یا اینکه ویندوز رو به 8 ارتقا بدین یا اینکه GIS10.1 یا 10.2 یا 9.3 رو نصب کنید
Gis 10 باگ های زیادی داره |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
2 |
2,488 |
۰۸-۲۵-۱۳۹۲، ۱۱:۳۴ ب.ظ |
|
|
موضوع: تغییر فرمت نقشه های DEM
ارسال: RE: تغییر فرمت نقشه های DEM
من با dem فرمت pix و در gis و َArcmap قابلیت لود شدن دارد و شما میتوانید بعد از لود کردن آن با خود arcmap ازش export بگیرین به هر فرمتی که دوست دارید.
ولی به نظر من میتوانید کار خود را با همان pix اد... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
1 |
2,188 |
۰۹-۰۱-۱۳۹۲، ۰۲:۰۰ ق.ظ |
|
|
موضوع: روش انجام كار مكان يابي
ارسال: RE: روش انجام كار مكان يابي
در لینک زیر چند مقاله و فایل آموزشی وجود دارد
http://forum.arcgis.ir/search.php?action...order=desc |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
4 |
2,958 |
۰۹-۰۶-۱۳۹۲، ۰۳:۴۶ ب.ظ |
|
|
موضوع: راهنمایی در مورد برش پلیگون
ارسال: RE: راهنمایی در مورد برش پلیگون
از ابزار erase باید استفاده کنید
ولی هواستون باشه که اگه از زئو دیتابیس استفاده نمیکنید مساحت قسمت هایی که پاک می شود از شیپ فایل شما کسر نمی گردد |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
11 |
17,902 |
۱۰-۱۵-۱۳۹۲، ۱۲:۳۹ ق.ظ |
|
|
موضوع: راهنمایی در مورد برش پلیگون
ارسال: RE: راهنمایی در مورد برش پلیگون
خب نباید هم این کار رو بکنه چون یک پلیگون نمیتونه بر اساس یک خط eras بشه
من فکر کردم شما حریم طرح تعریضتون رو به صورت یک پلی گون دارید واسه همین این روش رو گفتم.
میشه یه خورده بیشتر راجع به داده راهت... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
11 |
17,902 |
۱۰-۱۵-۱۳۹۲، ۰۳:۴۷ ق.ظ |
|
|
موضوع: سؤال
ارسال: RE: سؤال
(۱۱-۱۴-۱۳۹۲، ۰۱:۳۳ ق.ظ)Saba af نوشته است: سلام
چطور ميشه از arcmap خروجي dwg يا هر يك از فرمت هاي cad رو گرفت؟:huh:[/size] |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
5 |
2,810 |
۱۱-۱۴-۱۳۹۲، ۰۱:۵۷ ق.ظ |
|
|
موضوع: تبدییل فرمت نقشه به mxd , mxt , pmf
ارسال: RE: تبدییل فرمت نقشه به mxd , mxt , pmf
برای تبددیل ساختن فرمت Mxd شما باید بر Arcmap را باز کرده و بعد از اینکه داده های خود را add کردید بر روی file کلیک کرده و سپس گزینه save را زده میتوانید آن را به mxd ذخیره کنید که همان فرمت ذخیره پر... |
|
فردین آژغ |
موضوعات عمومی GIS
|
2 |
6,545 |
۱۱-۲۲-۱۳۹۲، ۰۲:۴۲ ب.ظ |